„Rīgas festivāls” aicina uz koncertiem ārpus galvaspilsētas

„Rīgas festivāls” aicina uz koncertiem ārpus galvaspilsētas
Publicitātes foto
06-06-2013 A+ A-
Nedēļas nogalē „Rīgas festivāls” aicina uz koncertiem „Lielpilsētas stāsts” un „Labirints” ārpus galvaspilsētas – Saulkrastos.

Kā „Rīga 2014” pavēstīja festivāla rīkotāju VSIA „Latvijas Koncerti” pārstāvis Mārtiņš Pučka, piektdien, 7. jūnijā, plkst. 19.00 Saulkrastu domes zālē izskanēs laikmetīgās mūzikas koncerts „Lielpilsētas stāsts” – ceļojums pa pilsētas džungļiem. Tajā muzicēs apvienība „Urban Trio”.

Savukārt svētdien, 9. jūnijā, plkst. 22.00 Saulkrastu Saules laukumā izskanēs Rīgas Saksofonu kvarteta un komponista Raimonda Tigula jaunā, elektroakustiskā programma „Labyrinthus”, kuras daudzslāņainā muzikālā faktūra tiks papildināta ar Ginta Apsīta videoprojekcijām.

Koncertā „Lielpilsētas stāsts” 7. jūnijā piedalīsies Edgars Raginskis (klavieres), Arvīds Kazlausks (saksofons) un DJ Krii (elektronika). Viņi atskaņos Jaceka Grudzeņa, Hansa Otes, Karenas Tanakas, Jakoba ter Velheisa un pašu radītos skaņdarbus.

„Lielpilsētas stāsts” ir mūsu, laikmetīgās pasaules cilvēku, muzikāls ceļojums. Izmantojot gan pašu radītus, gan citu mūsdienu autoru sacerētus darbus, ielūkosimies modernā cilvēka personībā un tās īpatnībās/dīvainībās.

„Koncertā sastapsim urbānās skaņas, ārprātīgu dzīves tempu, krasus kontrastus, kā arī meditatīvus skaņu audumus un patvēruma meklējumus dabā,” par koncertu saka mūziķis Edgars Raginskis.

 

Otrs koncerts Saulkrastos – Rīgas Saksofonu kvarteta un komponista Raimonda Tigula jaunā elektroakustiskā programma „Labyrinthus” kopā ar Ginta Apsīta videoprojekcijām aicinās klausītājus „apskaidrības pilnā ceļojumā”.

Rīgas Saksofonu kvartets un komponists Raimonds Tiguls jau iepriekš sadarbojušies vairākās kamermūzikas programmās. Raimonds Tiguls par programmu stāsta: „Elektroakustiskais skaņdarbs „Labyrinthus” ir skaņu un pat žanru sintēze, kur „MaxMSP Lloopp” vidē radītā analoga skaņusērija mijiedarbojas ar „AIR Sampling” ambienci.”

Tas ir kā divu pretpolu savienošanās, radot vienotu, bet fonētiski daudzslāņainu mūzikas faktūru. 


Slavenā labirintu pētniece, noteiktas garīgās pieredzes sludinātāja, fonda „Veriditas” izveidotāja Lorīna Ārtresa (Artress, ASV) saka: „Labirinta ceļš attīra prātu un sniedz apskaidrību, tas nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmaiņu brīžos. Tas palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu. Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa.” Rīgas Saksofonu kvarteta un Raimonda Tigula programmai „Labyrinthus” papildu dimensiju piešķirs Ginta Apsīta veidota videoprojekcija. Uz koncertu Saulkrastos labirinta izzinātāji dosies uzreiz nākamajā dienā pēc jaunās programmas pasaules pirmatskaņojuma Talsu Tiguļkalnā.

Jau ziņots, ka „Rīgas festivāls” notiek jau trešo gadu, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus. Biļetes uz koncertiem „Lielpilsētas stāsts” un „Labirints” pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

0 komentāri

Komentāru nav