Latvijā uzstāsies viens no prestižākajiem britu koriem

Latvijā uzstāsies viens no prestižākajiem britu koriem
Publicitātes foto . Londonas Universitātes Karaliskās Holovejas koledžas koris
06-06-2013 A+ A-
Šogad XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku laikā Latvijā viesosies prestižais Londonas Universitātes Karaliskās Holovejas koledžas koris, kas pazīstams ar Baltijas komponistu darbu izpildīšanu.

Baltijas valstu koncerttūres ietvaros koris uzstāsies Latvijas lielākajās baznīcās Rīgā un Valmierā, arī piedalīsies starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā „Vox Angelica”. Būtiska koncertprogrammas daļa būs Latvijas komponistuPētera Vaska, Pētera Plakida, Riharda Dubras un Artūra Maskataskaņdarbi. Kora vizīti Latvijā organizē jauniešu koris „Balsis” un Britu padome Latvijā sadarbībā ar Rīgas Domu, Valmieras Svētā Sīmaņa baznīcu, Anglikāņu baznīcu un Dubultu Luterāņu baznīcu.  

Londonas Universitātes Karaliskās Holovejas koledžas koris tiek uzskatīts par vienu no labākajiem koledžu jauktajiem koriem Apvienotajā Karalistē. Koris sniedz ap 50 koncertu gadā, īpaši specializējoties vēlās renesanses un mūsdienu mūzikā, un sadarbojas ar pasaulē atzītiem māksliniekiem „Britten Sinfonia”, „London Mozart Players” un regulāri ir dzirdams BBC Radio 3.

Kora diriģenta, koledžas kormūzikas direktora un ērģelnieka Ruperta Gafa (Rupert Gough) vadībā koris ir ieguvis starptautisku reputāciju, īpaši saistībā ar tā priekšnesumiem un mūzikas ierakstiem ar Baltijas valstu komponistu mūziku. Šovasar iznāks arī kora jaunākais ieraksts „Kreek's Notebook”, kura mūzikas autori ir Baltijas valstu pārstāvji T. Korvits, A. Maskats un P. Plakidis. Kora diskogrāfijā jau ir ieraksti ar R. Dubras un V. Miškina mūziku.
 
„Reti gadās, ka tik augstas raudzes britu jauniešu koris apmeklē Latviju. Tas vien jau ir notikums! Īpaši izceļams saistībā ar Rupertu un viņa kori ir tas, ka savās koncertprogrammās viņi regulāri iekļauj Baltijas komponistu mūziku un par savām interpretācijām saņem arī starptautiskus apbalvojumus. Viņi iet soli uz priekšu un dažus latviešu darbus pat anglisko. Šoreiz Latvijā pirmo reizi varēs dzirdēt Pētera Plakida 1990. gadā sarakstīto darbu „In Memoriam” ar Broņislavas Martuževas dzeju, atdzejotu angļu valodā. Cerams, ka abu koru sadarbība turpināsies arī nākotnē. Paredzēts kopdarbs „Missa a cappella” projektā, kura ietvaros Ērika Ešenvalda un vēl nezināma britu komponista a cappella mesas pa vienai ierakstīs gan „Balsis”, gan Holovejas koris,” stāsta jauniešu kora „Balsis” mākslinieciskais vadītājs Ints Teterovskis.
 
Latvijas koncerttūres laikā Londonas Universitātes Karaliskās Holovejas koledžas koris piedalīsies šādos pasākumos:
 
30. jūnijā plkst. 17.00 – dievkalpojumā Anglikāņu baznīcā Rīgā (ieeja bez maksas);

1. jūlijā plkst. 19.00 – koncerts Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā (ieeja par ziedojumiem);

3. jūlijā plkst. 20.00 – koncerts 6. starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla „Vox Angelica” ietvaros Dubultu luterāņu baznīcā (ieeja par ziedojumiem);

4. jūlijā plkst. 20.00 – uzstāšanās kopā ar jauniešu kori „Balsis” Anglikāņu baznīcā, Rīgā (ieeja bez maksas);

5. jūlijā plkst. 22.00 – koncerts Rīgas Domā (biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasēs. Biļešu cenas: Ls 5–10).

0 komentāri

Komentāru nav