Turpinās Mazās ģildes vasaras džeza brīvdabas koncertu tradīcija

Turpinās Mazās ģildes vasaras džeza brīvdabas koncertu tradīcija
Publicitātes foto
06-06-2013 A+ A-
Turpinot tradīciju, jau septīto gadu pēc kārtas Mazās ģildes dārzā vasaras mēnešos rīdziniekiem un Rīgas viesiem skanēs bezmaksas džeza koncerti, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Mazās ģildes pārstāvis Eduards Gaušis.

Sākot no 6. jūnija un līdz pat 29. augustam Mazās ģildes dārzā katru ceturtdienu plkst. 17.00 būs iespējams noklausīties bezmaksas džeza mūzikas koncertus atzinīgi novērtētu Latvijas mūziķu izpildījumā.

Šajā vasarā koncertos piedalīsies „Jam Orchestra”, „City Jazz Youth Band” un Laura Amantova džeza kvartets.

„Jam Orchestra” izveidots 2001. gadā, iesaistoties profesionāliem mūziķiem ar līdzīgu biogrāfiju un muzikālo pieredzi. Apvienībā muzicē šobrīd pazīstamais saksofonists Zintis Žvarts un basģitārists Pēteris Liepiņš, viens no pieprasītākajiem un stilistiski daudzveidīgākajiem bundziniekiem Latvijā – Gundars Lintiņš, pianists Romāns Vendiņš un ģitāras virtuozs Andrejs Jevsjukovs. Visprecīzāk grupas stilistiku var apzīmēt ar fusion, jo repertuārā ir dzirdamas jazz, blues, funk, jazzrock un citu muzikālu virzienu kompozīcijas.

„City Jazz Youth Band” ir ritmiskās mūzikas biedrības „City Jazz Riga” veidots projekts, kā sastāvā ir apvienoti jaunieši vecumā līdz 25 gadiem. Bigbenda dalībnieki ir topošie sfēras profesionāļi vai jaunieši, kuri mūziku izvēlējušies par savu hobiju ar vēlmi attīstīt to profesionālā līmenī. Bigbends darbojas džeza mūziķa Kārļa Vanaga vadībā.

Laura Amantova džeza kvartets pašreizējā sastāvā spēlē kopš 2003. gada. Kolektīvu varētu raksturot īsi – visaugstākā līmenī profesionāli izpildīta mūzika, stingri ievērojot tradīcijas un stilu. Kvartetā spēlē Lauris Amantovs (trombons), Viktors Ritovs (klavieres), Viktors Zeļenkovs (kontrabass) un Raimonds Kalniņš (sitamie instrumenti).

Koncertus rīko Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs „Mazā ģilde” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav