Tretjakova galerijā atklāj Gustavam Klucim veltītu izstādi

Tretjakova galerijā atklāj Gustavam Klucim veltītu izstādi
Ārlietu ministrija . Gustava Kluča izstādes Maskavā atklāšana
Maskavā, Tretjakova galerijā, 6. jūnijā atklāta latviešu māksliniekam Gustavam Klucim veltīta izstāde „Gustavs Klucis. Tiesības uz eksperimentu”, liecina informācija Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM). Tajā pirmo reizi tiek izstādīti līdz šim vēl Krievijā neredzēti Gustava Kluča mākslas darbi.

Izstādes atklāšanā piedalījās Latvijas vēstniecības vadītāja vietnieks Klāvs Sniedze, kurš izteica pateicību Tretjakova galerijas direktorei Irinai Ļebedjevai par šā izcilā latviešu izcelsmes mākslinieka izstādes rīkošanu, kā arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktorei Mārai Lācei par iespēju izrādīt tik plašu Gustava Kluča populārāko darbu kolekciju.

Izstāde „Gustavs Klucis. Tiesības uz eksperimentu” būs apskatāma Tretjakova galerijā līdz šā gada 22. septembrim.

Kopumā ekspozīcijā aplūkojami 60 Gustava Kluča darbi. Tostarp gleznas, zīmējumi, skices, slavenie plakāti, žurnālu vāki un avīžu galveno rakstu ilustrācijas. Daļa izstādē aplūkojamo darbu ir no Tretjakova galerijas krājuma. Tas pamatā veidojies no ievērojamā avangarda mākslas kolekcionāra Georga Kostaka (1913–1990) kolekcijas, ko viņš 70. gados ziedoja Tretjakova galerijai.

Tāpat izstādes ekspozīciju veido materiāli no Majakovska vārdā nosauktā Maskavas Valsts muzeja un Krievijas Valsts Literatūras un mākslas arhīva. Savukārt no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādē aplūkojamas Gustava Kluča fotomontāžas.

Atgādinām, ka vērienīga Gustavam Klucim veltīta izstāde plānota arī „Rīga 2014” programmā – tematiskajā līnijā „Brīvības iela”. LNMM izstāžu zālē „Arsenāls” no 2014. gada augusta līdz oktobrim būs aplūkojama izstāde „Gustavs Klucis (1895–1938). Kāda eksperimenta anatomija”. Tā būs kā pilnvērtīgs stāsts par izcilā mākslinieka Gustava Kluča dzīvi un mākslu.

0 komentāri

Komentāru nav