Urbāni romantiskas mūzikas koncerts „Wunderzellis”

Urbāni romantiskas mūzikas koncerts „Wunderzellis”
Dmitrijs Šuļžičs, F64 . LNO solists Armands Siliņš
07-06-2013 A+ A-
17. jūnijā plkst. 20.00 jaunajā Zirgu ielas koncertzālē Latvijas Nacionālās operas baritons Armands Siliņš ar domubiedriem aicina uz urbāni romantiskas mūzikas koncertu, informē koncerta rīkotāji.

Koncertā piedalīsies kvartets „Undertango” (Mārtiņš Zilberts, Indulis Cintiņš, Evita Dūra, Viktors Veļičko), Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs un ģitārists Kaspars Zemītis.

Programmā skanēs latviešu kamermūzika, klasiķu E. Dārziņa, Alfr. Kalniņa, mūsdienu komponistu A. Maskata, R. Kalsona un I. Zemzara darbi, arī mazliet mazāk klasiskas dziesmas mūziķu interpretācijā no grupu „Gaujarts”, „Suņa stunda” un „DoDo” repertuāra. To visu papildinās Gundara Grasberga, dziesmu tekstu autoru daiļrades iedvesmotas, runātas intermēdijasdziesmu pieteikumi.

Armands Siliņš par koncertu saka: „Koncerts ir romantisks ne tajā saldajā izpratnē, ar ko asociē, piemēram, Valentīna dienu, bet gan tajā 19. gadsimta mākslinieka romantiķa tēla ziņā. Nostalģisks, saldsērīgs, priecājas par katru sīkumu, ko redz, un gatavs cīnīties ar vējdzirnavām.

Gundars Grasbergs sakavarbūt tas „Wunderzellisir pēdējais romantiķis, kurš tagad palicis. Vēl pilna pasaule ar „Wunderzeļļiem”, un viņi būs mūžīgi, tik ārējais veidols varbūt mainās, tāpēc tie grūtāk atpazīstami...”

Programma balansē uz smalkas robežas starp akadēmisko un estrādes kamermūzikas, teātra mūzikas žanru. Gundara Grasberga lasītie dzejoļi – intermēdijas – paspilgtina „Wunderzeļļa” tēlu. „Katrs no mums, izpildītājiem, ir daļa no „Wunderzeļļa”, gan Gundars, gan katrs no „Undertango”, gan Kaspars. Varbūt tāpēc arī šī programma mums nākusi tik organiski un viegli, ka ikvienā no mums tas dzīvo. Ļoti ceru, ka Zirgu ielas koncertzāle palīdzēs mums šo tēlu padarīt vēl mazliet „greizāku”, nereāli reālu,” pauž Armands Siliņš.

Zirgu ielas koncerta zāle (Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” mītne) atrodas Kaļķu ielā 11a, ieeja no Zirgu ielas. VAK „Latvija” pēc vairāku gadu pārtraukuma vēris vēsturiskās zāles durvis plašākai publikai. 15. jūnijā Zirgu iela koncertzālē norisināsies Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora „Sōla” koncerts „Cits vasaras vakars”.

Koncertu ierakstīs un translēs Latvijas Radio 3 programma „Klasika”.

Biļetes uz koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.
 

0 komentāri

Komentāru nav