„Otello” iestudējums Siguldas opermūzikas svētkos var nenotikt

„Otello” iestudējums Siguldas opermūzikas svētkos var nenotikt
Publicitātes foto . Aleksandrs Antoņenko – Otello Londonas Karaliskās operas iestudējumā
07-06-2013 A+ A-
Jau vēstījām, ka 3. augustā Siguldas opermūzikas svētkos paredzēts Verdi operas „Otello” brīvdabas iestudējums, kur galvenajā lomā bija piekritis piedalīties pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko. Taču, kā dziedātājs īsā telefonsarunā pavēstīja kultūras portālam „Rīga 2014”, nu šis „Otello” iestudējums ir apdraudēts.

Taujāts, kādēļ tā, dziedātājs atbildēja: „Iemesls ir vienkāršs – opermūzikas svētku rīkotājs Dainis Kalns atteicis sadarbību ar diriģentu Aleksandru Viļumani, lai gan viņa vārds jau ticis minēts visās izrādes reklāmās. Cita diriģenta  vadībā šajā iestudējumā esdziedāt nevēlos.” Ko darīs pārējie šajā iestudējumā iesaistītie viesmākslinieki - itāļu operdziedātāji Norma Fantini (Dezdemona) un Vitorio Vitelli (Jago), Aleksandrs Antoņenko pagaidām nezināja teikt, vien piebilda: "Es piekritu dziedāt tikai tādēļ, ka diriģē Viļumanis, un tieši pēc mana ieteikuma šeit ieradīsies lieliskā Dezdemonas atveidotāja Norma Fantīni.

Tādēļ A. Antoņenko nolēmis uzsākt kampaņu, lai „Otello” iestudējumu tomēr diriģētu Aleksandrs Viļumanis. „Mēs esam ieinteresēti panākt, lai Latvijas skatītājiem tomēr būtu iespēja redzēt šo izrādi,” pauda A. Antoņenko, piebilstot – par iespējamo turpmāko rīcību viņš lemšot nākamnedēļ. "Varbūt vajadzētu padomāt par to, ka Siguldas Opermūzikas svētku rīkošanu turpmāk vajadzētu uzticēt kādam citam cilvēkam, nevis Dainim Kalnam," vēl piebilda dziedātājs.
 

0 komentāri

Komentāru nav