Latvijas novados ielīgos Dziesmu un deju svētkus

Latvijas novados ielīgos Dziesmu un deju svētkus
Publicitātes foto
07-06-2013 A+ A-
Trīs jūnija sestdienas – 8. jūnijā Līvānos, 15. jūnijā Ventspilī un 21. jūnijā Staļģenē un Turaidā – notiks Dziesmu un deju svētku ielīgošana Latvijas novados. Pasākumos piedalīsies novadu folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi, ielīgojot vasaras saulgriežus un atgādinot par Dziesmu un deju svētku vadmotīvu „Gaisma līgo Latvijā”. Vienlaikus tautas lietišķās mākslas meistari izstādēs rādīs katram novadam raksturīgās segas, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Dziesmu svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Svētku ielīgošana sāksies 8. jūnijā Līvānos, Latgales Mākslas un amatniecības centrā, kur latgalieši rādīs lauku darbus, kas jāzina ikvienam, gatavojoties līgošanai. Notiks koncerti, amatu darbnīcas, arī tiks atklāta krāšņa dažādu Latvijas novadu segu izstāde. Tāpat ikvienam būs iespēja nogaršot Latgales tradicionālos ēdienus.

 15. jūnijā Ventspilī Dziesmu svētki tiks ielīgoti atjaunotās Livonijas ordeņa pils pagalmā un dārzā. Kurzemes folkloras kopas un svētku viesi no Ziemeļvidzemes izdziedās sava novada skaistākās dziesmas. Savukārt novadu skaistākās segas varēs aplūkot Ventspils Galvenajā bibliotēkā un Pārventas bibliotēkā.

 

Zemgalieši Vasaras saulgriežu vakarā 21. jūnijā Jelgavas novada Staļģenē pīs Jāņu vainagus un vītnes, aplīgos tuvējās mājas un to iedzīvotājus, aicinās uz sadziedāšanos un apdziedāšanos, arī ies rotaļās ap resnāko Staļģenes ozolu.

Ar uguns rituālu tiks aizdedzināts Saulgriežu ugunskurs, pie kura dziesmas un rotaļas turpināsies, no rīta visus līgotājus aicinot doties uz Lielupes tiltu sagaidīt saules uzlēkšanu.

Novadu segu izstāde būs apskatāma Staļģenes Izglītības, kultūras un sporta centrā „Līdumi”.

Tāpat 21. jūnijā Turaidas Dainu dārzā Dziesmu un deju svētkus ielīgos vidzemnieki. Turaidas Dainu kalnā vīs vainagus un ozola vītnes, apdziedās Jāņu tēvu un Jāņu māti, veiks ugunskura aizdegšanas rituālu, aicinās lēkt pāri svētīgajam Jāņu ugunskuram un mazgāt muti Dainu kalna rasā. Jāņkalnā varēs iet Jāņu rotaļās, veikt Jāņu rituālus un no rīta Gaujā laist Jāņuguns plostu.
Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā mājā varēs redzēt krāšņu Latvijas novadu segu izstādi.

Plašāk par Dziesmu svētku ielīgošanas dalībniekiem un norisēm var lasīt šeit.


 

0 komentāri

Komentāru nav