Rīgā uzstāsies dziedātāja un pianiste Regīna Spektore

Rīgā uzstāsies dziedātāja un pianiste Regīna Spektore
LETA/EPA . dziedātāja Regīna Spektore
10-06-2013 A+ A-
Koncertzālē „Palladium” 5. augustā pirmo reizi Latvijā koncertēs pazīstamā ASV dziedātāja un pianiste Regīna Spektore (Regina Spector), kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Positivus Music” pārstāvji.

Regīna Spektore uzskatāma par vienu no spožākajām pasaules alternatīvās un antifolka skatuves māksliniecēm. Bieži raksturota kā Torijas Eimosas (Tori Amos) un Keitas Bušas (Kate Bush) muzikālā mantiniece, Spektore savā emocionāli valdzinošajā daiļradē apvieno popmūzikas, džeza, punk, klasiskās mūzikas, hiphopa, kā arī amerikāņu un krievu folkmūzikas elementus.

Mūzikas izdevums „Rolling Stone” raksturo Spektores jaunāko albumu „What We Saw from the Cheap Seats” (2012) kā mūziķes iespējams visu laiku labāko ierakstu, akcentējot:

„Albuma plūstošo klavierskaņu caurstrāvotie skaņdarbi, kas ar komiskumu atspoguļo pārdzīvojumus, iecēluši Spektori savas paaudzes Džonijas Mitčelas (Joni Mitchell) statusā”.

Uzaugot ebreju izcelsmes krievu ģimenē Maskavā, Regīna ar vecākiem 1980. gadu beigās pārcēlās uz Ņujorku, ASV, kur jaunā pianiste pēc mūzikas konservatorijas absolvēšanas aktīvi pievērsās muzicēšanai un komponēšanai. Pēc pirmajiem pašas izdotajiem ierakstiem un neatlaidīgas koncertēšanas dažādākajos Ņujorkas klubos un pasākumos, plašāku publikas interesi Spektore piesaistīja pēc „The Strokes” koncertturnejas iesildīšanas, kam sekoja arī dalība „Kings of Leon” un „Keane” koncertos.

Pēc vairākiem izpārdotiem solo koncertiem, mūziķes trešais albums „Soviet Kitch” (2004) jau tika izdots ar „Sire Records” ierakstu studijas atbalstu. Skaņdarbi no Spektores albumiem tikuši izmantoti daudzās reklāmās, TV seriālos un filmās, tostarp „Grey’s Anatomy”, „How I Met Your Mother”, „My Sisters Keeper”, „Love and Other Drugs” u. c. Spektore uzstājusies ne tikai pasaules lielākajos mūzikas festivālos, bet arī piedalījusies nozīmīgākajos ASV televīzijas šovos, kā arī muzicējusi Baltā nama Ziemassvētku ballē un daudzos labdarības pasākumos.

Biļetes uz koncertu nopērkamas no trešdienas, 12. jūnija, www.palladium.lv un visās „Biļešu servisa” kasēs. Biļetes cena – sākot no 24 latiem. Vieta pie galdiņa – 50 latu.

Tikai otrdien, 11. jūnijā, „Palladium” un „Positivus” reģistrētajiem lietotājiem ierobežotā skaitā biļetes uz koncertu būs pieejamas par īpašo cenu – 19 latiem.

Atlaižu kods tiks izsūtīts visiem, kas līdz 10. jūnija plkst. 18.00 būs reģistrējušies www.palladium.lv vai www.positivus.com jaunumu pasta saņemšanai.

0 komentāri

Komentāru nav