Viss sākās ar veciem aizkariem. Krāmu tirgus Avotu ielā

Viss sākās ar veciem aizkariem. Krāmu tirgus Avotu ielā
F64
10-06-2013 A+ A-
Sestdien, 15. jūnijā, Avotu ielas apkaimē – skvērā pie Sv. Pāvila baznīcas (pats Avotu ielas gals, A. Deglava ielā 1) – notiks jau ceturtais Avotu ielas krāmu tirgus, kur pulcēsies vietējās apkaimes iedzīvotāji, lai par simbolisku samaksu pārdotu sev vairs nevajadzīgās lietas.

Krāmu tirgus ideja, visas labās idejas, radusies nejauši. organizatorei Iritai AntonevičaiAvotu ielas rajona „iedzimtajai” paziņa pēc mājas ģenerāltīrīšanas piedāvājusi nevajadzīgus aizkarus. Aizkari Iritai nav bijuši nepieciešami, toties radusies doma par krāmu jeb, daudzviet pasaulē dēvē, „blusutirgu.

akcentē Irita, pasākuma mērķis ir arī iepazīt blakus ielu kaimiņus, pavadīt sestdienu citādāk, radīt pozitīvas aktivitātes šarmantā, nedaudz novārtā atstātā Rīgas rajonā un, protams, tikt vaļā no mantām, kas pašiem vairs nav nepieciešamas, bet kādam citam būtu noderīgas.

Pirmie divi Avotu ielas krāmu tirdziņi notikuši nomātās telpās, bet pēc tam savu teritoriju atvēlējusi Sv. Pāvila baznīcas draudze. Tāpēc visiem tirgotājiem tiek lūgta simboliska dalības maksa 3 lati, kas vēlāk tiks ziedoti baznīcai.

Tirgošanās sestdien sāksies plkst. 10.00 un ilgs līdz 17.00. Bet pircēji varēs atrast visdažādākās pērles.

„Tirdziņš vēl ir pavisam bērna autiņos, un ar katru reizi pulcējas vairāk cilvēku, aktīvāk iesaistās arī vietējie iedzīvotāji,” stāsta Irita. Tirgotājiem jāņem vērā pasākuma specifika, gluži parastais lietoto apģērbu veikalu sortiments šeit pircējus nepiesaistīs, vairāk pērk dažādas interesantas, pat neparastas mantas „ar stāstu”.

Piemēram, esot viena jau regulāra tirgotāja, kura ik reizi nākot ar preci pēc „omītes skapja revīzijas”. Viņas piedāvājumā var atrast brīnišķīgus 70. un 60. gadu šedevrus. Irita pie viņas iegādājusies kāzu kleitu… priekšdienām.

kārtīgā krāmu tirgū, varēs tikt arī pie kāda noderīga sadzīves priekšmeta. Kāds esot solījies šajā reizē piedāvāt arī velosipēdu, bet, ja ir iespēja atvest – tirgojiet kaut ledusskapi.

Līdzās noderīgām, bet vairs nevajadzīgām mantām un apģērbiem, būs atrodamas arī dažādas pašu rokām gatavotas lietas. Kā interesantākos Irita min, kādas meitenes piedāvātos pakaramos – tie veidoti no parastām zupas karotēm un koka. Tāpat oriģināls pirkums varētu būt vecs, padomju laika grāmatas vāciņos iesiets blociņš.

„Mazliet cenzūra jau ir, lai nepārvēršas par „Latgalīti”,” akcentē Irita Antoneviča, stāstot par tirgotājiem un preču sortimentu. Mērķis ir izauklēt Avotu ielas krāmu tirgu par regulāru pasākumu, kas varētu notikt ik pēc diviem mēnešiem.

Tirdziņa beigās lielākā daļa mantu tiek ziedota labdarības veikalam „Otrā elpa”, bet tirgotāji mēdzot arī savstarpēji mainīties ar lietām vai viens otru apdāvināt.

Ja kādam šobrīd aktuāla problēma „skapī vairs nav vietas” un ir iekrājušās labas, iespējams, citiem noderīgas mantas, tad šajā reizē jau būs par vēlu pieteikties Avotu ielas krāmu tirgum, bet informāciju par nākamo tirgošanās reizi un iespējām pietiekties var iegūt, rakstot uz e-pastu avotuiela@gmail.com

Pasākumu atbalsta Rīgas Apkaimju attīstības asociācija. Vairāk par Avotu ielas apkaimes aktivitātēm Facebook un Avotu ielas mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav