Rīgu – kultūras galvaspilsētu ārvalstīs popularizēs trīs izstādes

Rīgu – kultūras galvaspilsētu ārvalstīs popularizēs trīs izstādes
F64
10-06-2013 A+ A-
Ārlietu ministrijas (ĀM) izsludinātajā iepirkumā par ceļojošo izstāžu, kurām 2014. gadā ārvalstīs būs jāstāsta par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, koncepciju izstrādāšanu un īstenošanu, noskaidroti trīs izstāžu rīkotāji. Katra no izstādēm izmaksās nepilnus 7000 latu.

Izstādi „Rīgas Jūgendstila arhitektūrarīkos SIA „Trīs muskatrieksti” par 6820 latiem, izstādi „Rīgas stāsts 100 gadu garumā no 1914–2014” – SIA „Fotocentrs” par 6950 latiem un izstādes „Rīgas radošie kvartāli” – SIA „Stacijas projekti” par 6985 latiem, liecina ĀM mājaslapā pieejamā informācija.

Iepirkuma noteikumos norādīts, ka izstādē „Rīgas Jūgendstila arhitektūrajāpievērš uzmanība jūgendstila arhitektūras kultūrvēsturiskajam mantojumam Rīgā, arī jāatspoguļo Rīgas jūgendstila ieguldījums kopējā Eiropas arhitektūrā.

Izstādē „Rīgas stāsts 100 gadu garumā no 1914–2014” līdzās nozīmīgiem Eiropas notikumiem jāatspoguļo attiecīgā laika notikumi Rīgā, ar dažādu tehniku un pieeju palīdzību jāpievērš uzmanība gan kara un brīvības tēmai, gan attiecīgā laika personībām ar mērķi rādīt dažādo, atvērto un raibo Rīgu.

Savukārt Rīgas radošajiem kvartāliem veltītajā izstādē ir jāatklāj galvaspilsēta tāda, kas vēl joprojām veidojas, mainās un attīstās, jo tajā mākslinieki, jaunie uzņēmēji un sociāli atbildīgi domājoši ļaudis apgūst pamestas mājas un vietas vai atdzīvina esošās, tādējādi tajās ienesot jaunu garu.

Savukārt iepirkuma procedūra par izstāžu „Stāsts par bibliotēku „No Dainu skapja līdz Gaismas pilij” un „Born in Riga” koncepciju izstrādāšanu un īstenošanu izbeigta. Vienīgā pretendenta uz abu izstāžu rīkošanu SIA „DizainaCentrs.lv” piedāvājums nav atbildis iepirkuma procedūras tehniskajās specifikācijās noteiktajām prasībām.

Kā ziņots, kad Rīga 2014. gadā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, ārvalstīs bija plānots eksponēt piecas ceļojošās izstādes, kas vēstītu par Latvijas galvaspilsētu.

0 komentāri

Komentāru nav