Sākas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls „Millenium”

Sākas starptautiskais dokumentālo filmu festivāls „Millenium”
kadrs no filmas „Blood in Mobile”
10-06-2013 A+ A-
Ar filmas „Japāna: mīlas un naida stāsts” seansu 10. jūnijā Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā (RISEBA) sāksies starptautiskā dokumentālā filmu festivāla „Millenium Latvija” pirmās filmu dienas.

Filmu festivāls radošajā kvartālā RISEBA ilgs līdz 14. jūnijam. „Millenium Latvija” ir unikāls starptautisks pasākums, kurā tiek izrādītas filmas no visiem kontinentiem.

Piecās dienās tiks demonstrētas piecas izcilas dažādu valstu filmas, kuru tematika ir saistīta ar pasaulei aktuālajiem jautājumiem saistībā ar dabas, cilvēku sabiedrības un pasaules eksistēšanas ilgtspējību.

Festivāla programmai tiek izvēlētas filmas, kuras ir ar oriģinālu redzējumu par sāpīgām cilvēces problēmām, piemēram, korupciju Eiropas gaiteņos, mūsdienu vergturību vai reliģijas vadīti aizspriedumu noziegumi.

Piecu gadu laikā Briselē ir izrādītas vairāk nekā 300 dokumentālās filmas, kuras veidojuši kino cilvēki no visas pasaules. Filmas precīzi atbalso idejas, kas tika izvirzītas tūkstošgades attīstības mērķos.

Filmas tiek izrādītas RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6, Rīgā, Ūdens ielā 6. Ieeja uz visiem seansiem bez maksas.

Programma

11. jūnijā plkst. 16.00–18.00
„Asinis mobilajā telefonā”

Mēs mīlam savus mobilos telefonus, un nekad nav bijusi tik liela modeļu izvēle kā tagad. Taču to ražošanai ir arī tumšā, asiņainā puse. „Asinis mobilajā telefonā” rāda saiti starp mūsu telefoniem un pilsoņkaru Kongo Republikā.

Režisors Franks Pulsens ceļo uz Kongo, lai pats savām acīm redzētu nelegālo raktuvju nozari. Viņam izdodas dabūt atļauju piekļūt Kongo lielākajām alvas raktuvēm, kuras kontrolē dažādu armiju bruņotās grupas, kur bērni strādā dienām ilgi šauros raktuvju tuneļos, lai izraktu minerālus, kas vēlāk nonāk mūsu telefonos. Filmas uzņemšanas gaitā režisora dzīvība vairākkārt karājas mata galā.

12. jūnijā plkst. 16.00–18.00
„Šahta Nr. 8”

Izmisušie Ukrainas pilsētiņas iedzīvotāji katru dienu strādā nelegālās ogļu raktuvēs. Viņi rok visās vietās: pamestajās raktuvēs, zem sagruvušu māju pagrabiem, pat savos pašu dārzos. 15 gadu vecais Jura ir viens no šiem nelegālajiem ogļračiem, neņemot vērā to, ka ir milzīgas padomju laika fabrikas izbijušā direktora mazdēls. Izaudzis laukos, pārbraucis uz nelielo pilsētiņu, viņš aizstāj savus vecākus un nodrošina ģimeni, īpaši cenšoties nodrošināt nākotni savām divām māsām.

13. jūnijā plkst. 16.00–18.00
„Kad zars lūst”

Ne tik sen Beidzinas nomales bija pilnas ar izgāztuvēm, no kurām kaimiņu atkritumu savācēji varēja iegūt izdzīvošanai nepieciešamo. Ar pašreizējo augonim līdzīgo Beidzinas debesskrāpju un metro staciju pilsētas attīstību izgāztuves ir tikušas iztīrītas, un pār tām lejas spilgtās pilsētas gaismas. Tikai viena ļodzīga, maza būda turpina stāvēt pret pārmaiņu vējiem. Šī filma dokumentē vienu vētrainu gadu būdiņas iedzīvotāju dzīvē.

14. jūnijā plkst. 16.00–18.00
„Akmens klusums”

25 gadus jauna sieviete, kas tiek turēta aizdomās par laulības pārkāpšanu, tiek nogalināta Spingul ciematā, augstu kalnos Afganistānas ziemeļu daļā. Informācija, kas 2005. gada 23. aprīlī tika izplatīta visā pasaulē, kļuva par ierosinātāju šai filmai.

Dokumentālā filma izstāsta divu mīlētāju stāstu ar liecinieku acīm, rekonstruējot traģisko notikumu. Filmas autors cenšas rast atbildi uz jautājumu – kas īsti notika Aminas nāves dienā?

Amina tika nogalināta apstākļos, kas tiek aprakstīti ļoti dažādās versijās. Izmeklēšana aizstāv versiju, ka galvenais iemesls ir sirdslēkme. Galvenie filmas varoņi piedāvā pilnīgi atšķirīgas pieejas attiecībā uz notikušo. Filma rāda, cik sarežģīti ir musulmaņiem nepiederošajiem saprast viņu reliģijas vērtību skalu: nekas pasaulē nav mazāk vērts kā cilvēka dzīve.

0 komentāri

Komentāru nav