Siguldā sākas desmitais „Kremerata Baltica” festivāls

Siguldā sākas desmitais „Kremerata Baltica” festivāls
Publicitātes foto / Kremerata.lv . Gidons Krēmers un kamerorķestris „Kremerata Baltica”
10-06-2013 A+ A-
No 27. jūnija līdz 30. jūnijam Siguldā ar noslēguma koncertu 5. jūlijā Rīgā norisināsies desmitais – jubilejas – „Kremerata Baltica” festivāls ar devīzi „Mēs – romantiķi”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja festivāla direktore Inese Zagorska.

Sešos festivāla koncertos, kas notiks gan koncertzālē „Baltais flīģelis”, gan Siguldas luterāņu baznīcā, kā arī Siguldas Jaunās pils dārzā un Rīgā, Jāņa baznīcā, būs iespēja dzirdēt pasaules mūziķi, vijolnieku Gidonu Krēmeru, „Grammy” balvas ieguvēju – Baltijas kamerorķestri „Kremerata Baltica” –, orķestra solistus, ansambļus un festivāla viessolistus.

Šā gada festivāla solisti un viesi būs čellisti Miša Maiskis, Gunta Ābele, Ģiedre Dirvanauskaite, pianisti Otāvija Marija Maceratini, Oļegs Maizenbergs, Nikolajs Puškarevs, Reinis Zariņš, Ingmars Zemzaris, Indre Baikštīte, flautiste Ilze Urbāne, dziedātāja Diāna Silova un vibrafonists Andrejs Puškarevs. Diriģente Joana Malvica.

„Kremerata Baltica” festivāli vienmēr sniedz klausītājiem iespēju iepazīt arvien jaunas, līdz šim neatklātas mūzikas partitūras. Šā gada festivāla atklājums būs Ludviga van Bēthovena un Franča Šūberta līdzgaitnieks un draugs, komponists Anselms Hitenbreners (1794–1868). Festivālā skanēs komponista stīgu kvarteti, dziesmas un klavierdarbi.

„Māksliniekiem vienmēr jābūt romantiķiem, viņiem jāredz tālāk un dziļāk. Viņu sapņi, pat tālu no realitātes, mums palīdz saskatīt dzīves jēgu. Tā tas bija „romantisma laikos”…, bet man šķiet, ka arī šodien ir ļoti svarīgi turēties pie savas sirds un ne tikai pie „saprašanas”. Galvenā motivācija orķestrī „Kremerata Baltica” jau no paša sākuma bija saistīta ar ideālismu, un to vēl arvien, pēc sešpadsmit pieredzes un ceļošanas gadiem visā pasaulē, var sajust katrā Kremeratas koncertā. Tieši tāpēc mēs esam romantiķi,” pauž orķestra vadītājs un dibinātājs Gidons Krēmers.

Koncertzāles „Baltais flīģelis” vadītāja un „Kremerata Baltica” festivāla direktore Inese Zagorska akcentē festivāla neatsveramo lomu koncertzāles radošajā dzīvē: „Gidona Krēmera vārds neapšaubāmi ir koncertzāles „Baltais flīģelis” zīmols, ar ko jau vairāk nekā desmit gadu dzīvo un elpo koncertzāles gars. Atskatoties uz festivāla vēsturi, jāakcentē tā neatkārtojamā, tikai festivālam piemītošā atmosfēra, kura vienmēr atnāk muzikāliem pārsteigumiem bagāta, radoša, draudzīga un mūzikas mīlestības piepildīta.”

Festivāla dibinātājs un dvēsele Gidons Krēmers savas izcilās karjeras laikā ieguvis pasaules slavu kā viens no visu laiku oriģinālākajiem un izaicinošākajiem māksliniekiem. Mākslinieks uzstājas lielākajās pasaules koncertzālēs, muzicē kopā ar labākajiem orķestriem un izcilākajiem diriģentiem. Gidons Krēmers 1997. gadā izveidoja kamerorķestri „Kremerata Baltica” un atklāja Igaunijas, Lietuvas un Latvijas jauno mūziķu radošo potenciālu, kas piemīt 27 spožu talantu ansamblim.

Šobrīd orķestris „Kremerata Baltica” atzīts par vienu no izcilākajiem pasaules orķestriem, kas ikgadējās koncertturnejās sniedz vairāk nekā 60 koncertu visos pasaules kontinentos. 2002. gadā Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica” kļuva par „Grammy” balvas laureātiem.

2004. gada jūnijā, turpinot Austrijas pilsētā Lokenhauzā iesākto festivālu tradīciju, Gidons Krēmers nodibināja „Kremerata Baltica” festivālu Siguldā. Pirmais „Kremerata Baltica” festivāls „Šostakovičs un Šnitke – nepagājušais gadsimts” saņēma nozīmīgo „Latvijas Lielo mūzikas balvu” un laikraksta „Diena” balvu kultūrā nominācijā „Kvalitatīvs un pārsteidzošs mākslas fakts 2004.”

Un tā katru gadu pēc vasaras saulgriežiem Siguldā Gidons Krēmers un viņa dibinātais Baltijas orķestris „Kremerata Baltica” ieskandina ikgadējo festivālu. Galvenā festivāla norises vieta ir koncertzāle „Baltais flīģelis”. Koncerti notiek arī Siguldas un tās apkārtnes baznīcās, muzejos, pilīs, ar noslēguma koncertu Rīgā. Festivāla intensīvajā koncertprogrammā galvenais dalībnieks ir orķestris „Kremerata Baltica”, orķestra solisti un kameransambļi, kā arī viessolisti – izcilākie Latvijas un pasaules mūziķi. „Kremerata Baltica” festivālu koncerti tiek ierakstīti Latvijas Radio, translēti tiešraidēs, radio programmās Latvijā un Eiropā.

Ar pilnu „Kremerata Baltica” festivāla programmu var iepazīties šeit.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties koncertzāles „Baltais flīģelis” kasē darba dienās plkst. 10.00–18.00 (kases tālrunis: 67974787), „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav