Valmieras teātris dodas viesizrādēs uz Liepāju

Valmieras teātris dodas viesizrādēs uz Liepāju
Matīss Markovskis
04-04-2013 A+ A-
No 4. līdz 7. aprīlim Valmieras Drāmas teātris ar trim dažādiem iestudējumiem – „Emīls un Berlīnes zēni”, „Līgava bez pūra” un „Bezkaunīgie veči” – viesosies Liepājas teātrī, kultūras portālu „Rīga 2014” informēja Valmieras teātra pārstāve Zane Peļņika.

4. aprīlī plkst. 11.00 un 14.00 Valmieras teātris iepriecinās bērnus ar pazīstamā vācu rakstnieka Ēriha Kestnera darbu „Emīls un Berlīnes zēni” (rež. Varis Brasla).

Berlīnē sastopas puikas no atšķirīgiem sociālajiem slāņiem un ar dažādu dzīves pieredzi, bet tāpēc jau viņi nerisina nopietnas pieaugušo pasaules problēmas. Nebūt ne  – Emīls no Neištates pilsētiņas, iebraucis Berlīnē un pa ceļam vilcienā apzagts, neuzdrīkstas meklēt policijas palīdzību, jo viņam ir savs „labo darbu” saraksts dzimtajā pilsētā. vietā, lai nodarbinātu kārtības sargus, puika sapulcē ap sevi veselu detektīvu komandu, kas izseko un notver noslēpumainu kungu katliņcepurē un iekļūst pat preses slejās.

Lomās: Mārtiņš Meiers, Māris Bezmers, Ivo Martinsons, Oskars Morozovs, Aigars Apinis, Januss Johansons, Ilze Lieckalniņa, Vizma Kalme, Ilze Pukinska u.c.

5. aprīlī plkst. 19.00 un 6. aprīlī plkst. 13.00 režisora Oļģerta Krodera pēdējā iestudētā izrāde „Līgava bez pūra”.

Titullomu – līgavu, kam pūrā tikai pašas jaunība un skaistums, Larisu spēlē režisoram ļoti būtiska aktrise – Ieva Puķe. Šī ir otrā reize, kad O. Kroders iestudējis „Līgavu bez pūra”. Pirmā bija Liepājas teātrī 1982. gadā ar Indru Briķi Larisas lomā.

„Lugā ir ļoti mūsdienīgs motīvs – varoņu pilnīgā pārliecība, ka nauda nosaka visu. Ļoti aplams pieņēmums, kas beigās daudzus arī iznīcina,” par izrādi teica režisors.

Pārējās lomās: Dace Eversa, Ilze Pukinska, Krišjānis Salmiņš, Agris Māsēns, Imants Strads, Aigars Apinis, Rihards Jakovels vai Mārtiņš Lūsis, Juris Laviņš, Ģirts Rāviņš, Ivars Vanags, Regīna Devīte.

Savukārt 7. aprīlī plkst. 13.00 un 18.00 – latviešu emigrācijas komēdija divos cēlienos „Bezkaunīgie veči” (rež. Reinis Suhanovs, Jānis Znotiņš), kas vēsta par trīs latviešu vīriem, kuriem savulaik vajadzēja pamest Latviju un kuri tagad vada vecumdienas Kalifornijā. Viņu vaļasprieki un attiecības, konflikti ar bērniem, kas uzsūkuši jaunās mītnes zemes ieražas un valodu, mēģinājumi saglabāt latvietību ļoti atgādina mūsdienu ekonomisko emigrantu dzīvi.

Lomās: Rihards Rudāks, Januss Johansons, Juris Laviņš, Oskars Morozovs, Skaidrīte Putniņa.

Biļetes var iegādāties Liepājas teātra kasē (tālr.: 634 22406, 26117999) un tīmekļa vietnē: www.bilesuparadize.lv

0 komentāri

Komentāru nav