„Ad Lucem” īpašais viesis – franču čellists Anrī Demarkets

„Ad Lucem” īpašais viesis – franču čellists Anrī Demarkets
Publicitātes foto . franču čellists Anrī Demarkets
11-06-2013 A+ A-
Šā gada Introvertās mākslas festivāla „Ad Lucem” īpašais viesis būs ievērojamais franču čellists Anrī Demarkets (Henri Demarquette). Viņa sniegumā klausītājiem būs iespēja izbaudīt poētiskā un filozofiskā valdzinājuma apvītās J. S. Baha „Čella svītas” koncertā „Bahs Rīgas Domā” 27. jūlijā plkst. 20.00 Rīgas Domā, informē festivāla pārstāvji.

Latvijas klausītājiem jau vairākkārt bijusi iespēja iepazīt un novērtēt Anrī Demarketa virtuozitāti, aizrautīgo spēli un čella īpašo tembru kopš viņa uzstāšanās Introvertās mūzikas festivālā „Ad Lucem” 2005. gadā. Anrī ir gaidīts viesis solokoncertos un kopā ar orķestriem ne tikai Rīgā, kur viņš sniedzis koncertus gan leģendārā Rišāra Galiāno septeta sastāvā Astora Pjacollas mūzikas programmā „Piazzolla Forever”, gan arī kopā ar orķestri „Sinfonietta Rīga”. Viņš aktīvi koncertē Tokijā, Ņujorkā, Lisabonā, Pēterburgā, Parīzē un citur pasaulē.

Demarketam raksturīga jūtīga, kaismīga, reizē precīza un pārdomāta spēle. Viņa repertuārā ir dažādu žanru, laikmetu un stilu mūzika, Anrī ar viņam piemītošo entuziasmu iesaistās dažādos netradicionālos un neakadēmiskos projektos, veido muzikālas izglītības programmas bērniem un jauniešiem. Demarkets studējis Parīzes Nacionālajā mūzikas konservatorijā, turpinājis izglītību maģistrantūrā Morisa Žendrona klasē, ieguvis Lavuazjē stipendiju un gadu pavadījis ASV pie Janosa Stārkera. Čellists piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, veicis virkni ieskaņojumu, kas saņēmuši prestižas balvas, tostarp viņa ierakstītais albums „Romantiskais čells” guvis mūzikas izdevuma „Le Monde de la Musique” atzinību. Mūziķis spēlē itāliešu meistara Džofrēdo Kapas 1697. gadā darinātu čellu.

Festivālā koncertā Rīgas Domā Anrī Demarkets atskaņos trīs J. S. Baha svītas čellam, kas tapušas, sākot ar 1720. gadu, katru gadu pa vienai – laikā, kad Bahs strādāja par kapelmeistaru Kētenē, mūzikas mīļotāja prinča Leopolda galmā.

Čella svītas ir atskaņojuši daudzi ievērojami solisti, arī Pavlo Kazals, Jo-jo Ma, Miša Maiskis, Antonio Menezess, Žaklīna Deprē un Mstislavs Rostropovičs, jo Baha mūzikas poētiskais un filozofiskais valdzinājums liek atgriezties pie tām atkal un atkal. Anrī Demarketa interpretācija ir izcila, ko vēl spilgtāku dara viņa personīgi emocionālais stāsts un brīnišķi dziļais čella tembrs.

To bagātinās Rīgas Doma ērģeļu skanējums – klausītāji varēs gremdēties Baha mūzikas skaņās arī ērģelnieka Ata Stepiņa izpildījumā.

Biļetes uz koncertu nopērkamas Rīgas Doma kasēs, „Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un internetā par Ls 7; skolēniem, studentiem un pensionāriem – 30 procentu atlaide.

Papildu informācija Introvertās mākslas festivāla interneta mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav