Blogere Paula Laurinoviča dosies uz Venēcijas kinofestivālu

Blogere Paula Laurinoviča dosies uz Venēcijas kinofestivālu
Lauma Kalniņa . Kinoblogeres – konkursa fināliste Paula Laurinoviča pa vidu
11-06-2013 A+ A-
Deviņpadsmitgadīgā Paula Laurinoviča no Latvijas atzīta par uzvarētāju starptautiskajā jauno kinoblogeru konkursā „28 Times Cinema”, kas šopavasar sadarbībā ar „Europe Cinemas” vienlaikus notika 28 Eiropas valstīs.

Kopā ar jauniešiem no visas Eiropas, kas uzvarējuši savu valstu nacionālajās atlasēs, augusta beigās Paula Laurinoviča dosies uz prestižo Venēcijas kinofestivālu, kur pārstāvēs Latviju starptautiskajā jauno kritiķu žūrijā.

„28 Times Cinema” šogad notiek jau ceturto reizi, dodot iespēju jaunajiem blogeriem no dažādām Eiropas valstīm iepazīties ar pasaules vecākā kinofestivāla dienaskārtību, klātienē tikties ar pasaulē zināmiem režisoriem un producentiem, baudīt festivāla filmas, kā arī kopā ar atzītiem kinoekspertiem diskutēt par tajās redzēto.

Ņemot vērā ilggadējo sadarbību ar organizāciju „Europa Cinemas”, privilēģija izvirzīt labākos kandidātus no Latvijas tika piešķirta kinoteātrim „Splendid Palace”.

Konkursa pirmā kārta notika Rīgā aprīlī, kad īpaši izvēlēta žūrija izvērtēja visus blogeru iesniegtos darbus un trīs labākos uzvarētāja noteikšanai nosūtīja „Europe Cinemas” pārstāvjiem Parīzē.

Deviņpadsmitgadīgā Paula Laurinoviča dzimusi Saldū. Nu jau gadu viņa dzīvo Rīgā, kur Rīgas Stradiņa universitātē studē medicīnu. Paula interesējas par teātri, mūziku, fotogrāfiju un tautas dejām.

Par kino viņa saka: „Tas ļauj iepazīt pasauli, piedzīvot neticamus notikumus un atklāt visu sajūtu gammu, skatītāju ievilinot plašajā kino pasaulē.”

„28 Times Cinema” Latvijas nacionālās atlases finālā iekļuva arī Anastasija Drozdoviča un Olga Koņkova, kuras tāpat kā Paula piekritušas būt par kinoteātra „Splendid Palace” oficiālajām kinoblogerēm. Meiteņu darbi arī turpmāk būs lasāmi „Splendid Palace” mājaslapā.

Saskaņā ar konkursa noteikumiem „28 Times Cinema” konkursam varēja pieteikties ikviens jaunietis vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kas interesējas par kino, teicami pārzina angļu valodu un raksta kino recenzijas.

Nacionālās atlases žūrijas komisijā bija kinokritiķe Daira Āboliņa, KDi galvenā redaktore, kinokritiķe Dita Rietuma, kinorežisors un producents, spēlfilmas „Amaya” autors Māris Martinsons, Rīgas vicemērs, SIA „Rīgas nami” kapitāldaļu turētāja pārstāvis Andris Ameriks, SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika un kinoeksperts un radio cilvēks Vladis Goldbergs.

0 komentāri

Komentāru nav