Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu iepazīst Itālijā

Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu iepazīst Itālijā
Kaspars Garda, Rīga 2014
Otrdien, 11. jūnijā, Sanmarīno un 12. jūnijā Ravennā, Itālijā, Latvijas vēstniecība Itālijā sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014” un Tūrisma attīstības valsts aģentūru (TAVA) rīko seminārus, lai informētu par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā.

Semināros interesentiem no Emīlijas-Romanjas reģiona un Sanmarīno būs iespēja arī uzzināt par tūrisma iespējām Latvijā.

2013. gadā Itālija ir iekļauta starp prioritārajiem ienākošā tūrisma tirgiem, savukārt Emīlijas-Romanjas reģions ir viens no lielākajiem Itālijas tūrisma reģioniem. Turklāt Itālijas tūristi veido būtisku daļu Latvijas apmeklētāju īpatsvara, arī pēdējo gadu laikā tūristu skaitam no Itālijas ir tendence pieaugt.

Semināros Sanmarīno un Ravennā nodibinājuma „Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga, arī TAVA pārstāve Linda Penka iepazīstinās ar Rīgu kultūras un atpūtas tūrisma galamērķi. Seminārā piedalīsies tūrisma institūciju pārstāvji, tūroperatori, žurnālisti, arī to Itālijas pilsētu pārstāvji, kuri kandidē uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2019. gadā.

Sanmarīno „Rīga 2014” prezentācija tiek organizēta sadarbībā ar Sanmarīno Ārlietu ministriju.

Vizītes Ravennā ietvaros plānota oficiāla līguma parakstīšana starp Ravennas komūnu un Latvijas Nacionālo bibliotēku par Ravennas kultūrvēsturiskā mantojumatradicionālo mozaīku eksponēšanu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 2014. gadā, kad Itālija būs Eiropas Savienības prezidējošā valsts un Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Sanmarīno Palazzo Begni un Ravennā Dantes klosterī notiekošo prezentāciju ietvaros koncertus sniegs zināmā koklētāja Laima Jansone.

Latvija un Itālija ir abpusēji ieinteresētas sadarboties „Rīga 2014” programmas ietvaros, apmainoties ar mākslas, izglītības un radošo industriju projektiem. Sadarbības sarunas notiek gan nodibinājuma „Rīga 2014”, gan arī Ārlietu ministriju līmenī.

2014. un 2015. gadā Itālija, Latvija un Luksemburga veidos ES prezidentūras trio, formulējot kopīgu programmu, kurā vienlaikus atspoguļosies dažādu Eiropas reģionu ieguldījums. Latvijas vēstniece Itālijā Elita Kuzma īpaši vēlas izcelt 2014. gada programmas pasākumu tematisko līniju „Jaunais dzintara ceļš”, kas saistīta ar kultūrvēsturiskiem aspektiem un sadarbības veidošanu izglītībā un zinātnē, kā arī Latvijas un Itālijas sadarbību tūrismā.

Tematiskā platforma „Dzintara ādere” uzskatāms par „Rīga 2014” programmas svarīgu ilgtermiņa starptautiskās sadarbības dimensiju. Šai tēmai ir kultūrvēsturiska nozīme un nākotnes potenciāls Latvijas un Itālijas attiecībās.

Nodibinājuma „Rīga 2014” pārstāvji jau atkārtoti viesojas Itālijā. Iepriekš 2012. gada maijā Romā tika atklāta „Rīga 2014” un Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas ekspozīcija, kuras nosaukums itāliski ir „Visita Riga a Roma! Una mostra fotografica e interattiva su Riga, Capitale Europea della Cultura 2014”, apvienota Latvijas jauno dizaineru veidotā veloizstāde „Rīga 24h” un arhitekta Jāņa Dripes veidotā fotogrāfa Jura Kalniņa izstāde „Rīga no augšas”.

Savukārt 2012. gada decembrī Romā Etrusku muzejā (Villa Giulia) tika organizēta Baltijas nedēļa dzintara zīmē, kā arī rīkota konference „Jauni atklājumi par Baltijas dzintaru: jauni atklājumi, jaunas pasaules robežas zināšanām par dzintaru un Baltijas valstīm”. Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu un Latviju pārstāvēja Corpus Christi koledžas profesore no Kembridžas Universitātes Māra Kalniņš.

Konferences ietvaros tika atklāta arī viņas grāmata „Senais Dzintara ceļš: Ceļojumi no Rīgas uz Bizantiju”, kas tika atbalstīta kā „Rīga 2014” projekts.

Tāpat tika atklāti Baltijas valstu dzintara mākslas stendi, kur Latviju pārstāvēja pazīstamā tekstilmāksliniece Iveta Vecenāne, kura savā mākslas darbā, parādot dzintara kā senā materiāla mūsdienu iespējas zinātnē un mākslā un savienojot pagātni un nākotni, izmantoja Rīgas Tehniskās universitātes zinātnieces Ingas Ļašenko radīto dzintara diegu (I. Ļašenko veikusi pasaulslavenus dzintara izpētes un apstrādes pētījumus). Šis projekts ir „Rīga 2014” vēlme parādīt Rīgu kā modernā jeb nākotnes dzintara mājvietu.

0 komentāri

Komentāru nav