Saiešana slātaviešu garā „Vecpiebalga atver durvis” aicina

Saiešana slātaviešu garā „Vecpiebalga atver durvis” aicina
LETA . komponists Jānis Lūsēns
11-06-2013 A+ A-
Jau otro gadu nedēļas garumā – no 15. līdz 21. jūlijam – Vecpiebalgā norisināsies kultūras un mākslas nedēļa jeb saiešana slātaviešu garā „Vecpiebalga atver durvis”, kas piedāvās pasākumus dažādām gaumēm un vajadzībām, otrdien preses konferencē žurnālistiem stāstīja Vecpiebalgas novada pašvaldības vadītāja Ella Frīdvalde-Andersone.

Pasākuma programma sāksies 15. jūlijā ar viesmīlīgu sagaidīšanu Inešos, kad plkst. 20.00 notiks svinīgs saiešanas atklāšanas pasākums pie Vecpiebalgas muižas ar cienīgu personu uzstāšanos un novadnieku izrādīšanos, bet īpaša instrumenta statusā šajā vakarā būs vērpjamais ratiņš.

Savukārt jau nākamajā dienā Taurenē varēs baudīt smaržīgas lilijas un iedvesmojošu mūziku. Nēķena muižas pagrabos varēs baudīt krāšņu ziedu izstādi un  spirdzinošu vīna malku, bet plkst. 19.00 Taurenes kultūras namā notiks koncerts, kurā piedalīsies kontrtenors Sergejs Jēgers un Jānis Lūsēns, kuri piedāvās Aspazijas programmu „Tas vārds”.

Komponists Jānis Lūsēns atgādināja, ka šī Aspazijas dzejas programma kopā ar S. Jēgeru radīta jau iepriekš un ir izskanējusi vairākos pasākumos.

Plašāku pasākumu programmu varēs baudīt 17. jūlijā, kad skatītāji un klausītāji tiks gaidīti Dzērbenē, Kaivē un Vecpiebalgā. Plkst. 17.00 Vecpiebalgas kultūras namā varēs vērot Dailes teātra iestudējumu „Pasaka par vērdiņu”, kā arī paralēli būs skatāma izrāžu kostīmu izstāde, bet plkst. 18.00 Dzērbenes pilī un dārzā varēs sekot līdzi režisores Ināras Čakstes teātra studijā „Rampa” iestudētajai Rūdolfa Blaumaņa lugai „Ugunī”, kas būs teatrāls ceļojums.

 

Kaives pagastā plkst. 20.00 pirmizrādi piedzīvos dramaturga un režisora Laura Gundara iestudējums „Latviešu kāzas”. Izrāde notiks „Kalna Antēnu” mājās, kur vieta paredzēta vien simt skatītājiem, un, kā minēja L. Gundars, izrāde būs nopietna pārpratumu komēdija ar mūziku, kurā tiks parādītas latviešu šodienas kāzas.

Dramaturgs lomas rakstījis katram īpaši domātam aktierim, tādēļ viņam bija liels prieks, ka uzrunātie aktieri atsaukušies un piekrituši spēlēt.

Iestudējumā piedalīsies aktrise Lienīte Osipova, Mārtiņš Počs, Artis Robežnieks, Anna Putniņa, Baiba Valante, Esmeralda Ermale, Jānis Vimba, Jānis Jarāns, Artūrs Putniņš un Edgars Lipors.

Dienas beigās plkst. 23.00 Dzērbenes pagastā Augstā kalna estrādē notiks novatoriskas mūzikas provokācijas: muzicēs eksperimentālā mūzikas grupa „puseH puseW”, Toms Auniņš, Mārtiņš Roķis, nepieradinātā folka orķestris „Pingvīnu cirx” un dīdžejs Edijs.

Savukārt 18. jūlijā gaidāma romantiska sastapšanās Vecpiebalgā, kur sev tīkamu pasākumu atradīs kā lielie, tā arī mazie svinētāji. No plkst. 15.00 Kārļa Skalbes „Incēnos” notiks bērnu pēcpusdiena ar radošajām darbnīcām. Būs arī rotaļas, dziesmas, pasaku spēles un citas jautras nodarbes pasaku noskaņās, savukārt plkst. 17.00 sāksies muzikāla izrāde pēc Kārļa Skalbes pasaku „Kaķīšu dzirnavas” un „Kalna gars” motīviem „Baltā kaķīša brīnumvārdi”. Šai muzikālajai izrādei libretu radījusi rakstniece Inguna Bauere, bet mūziku sarakstījis Jānis Lūsēns, savukārt režisora Vara Braslas iestudējumā lomās iejutīsies Valdis Liepiņš, Andris Keišs, Inese Pudža un Januss Johansons.

 

Režisors Varis Brasla norādīja, ka komponists šai izrādei radījis vairākas „lipīgas” dziesmas, taču kopumā uzvedums būs interesants ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. „Iestudējums tiks izrādīts Skalbes mājā, tādēļ atbildība ir jo lielāka. Ir sajūta, ka cilvēks aiz muguras skatās, ko darām,” sacīja Brasla. Komponists piebilda, ka izrāde būs ļoti īpaša un interesanta, jo iestudējumā satiksies Skalbes dažādu pasaku tēli.

Dienas noslēgumā plkst. 21.00 Kārļa Skalbes „Saulrietos” norisināsies saulrieta nakts mistērijas, kurās piedalīsies Uģis Roze, Andris Ērglis, Zigfrīds Muktupāvels un pats Lūsēns ar mūziķu grupu.

 

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad liela interese tiek sagaidīta par Vecpiebalgas otro padomju retro autobraucienu. Vecpiebalgas novada pašvaldības vadītāja stāstīja, ka pagājušajā gadā, pirmo reizi rīkojot šo pasākumu, organizatori bija pieticīgi, domājot, ka padomju retro autobraucienā piedalīsies vien pāris interesentu, bet beigās pasākums pulcēja ap 200 dalībnieku. Padomju retro autobraucienā jāpiedalās ne tikai ar attiecīgā laika automašīnām, bet arī pašiem dalībniekiem jābūt apģērbtiem autentiski padomju laikam.

Padomju retro autobrauciens notiks 19. jūlijā plkst. 17.00, bet plkst. 20.00 Kaives muižas parkā novadu pašvaldības kolektīvs piedāvās Paula Putniņa lugu „Ar būdu uz baznīcu”, bet pēc tam sekos lustīga ballēšanās kopā ar Igauņu ģimeni.

20. jūlijā notiks Lielā novadu diena, kad būs gan liela tirgošanās, gan arī iestudējuma izrādīšana un zaļumballe. No plkst. 13.00 Brāļu Kaudzīšu muzejmājas pagalmā notiks seno amatu pratēju izrādīšanās un tirgošanās, bet „Kalna Kaibēnu” pļavās varēs satikt „Mērnieku laiku” kolorītākās personas.

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad Alauksta estrādē tiks demonstrēts jauniestudējums „Tad būs laba lustēšana”. Tekstu iestudējumam rakstījusi Inguna Bauere, bet mūziku – Jānis Lūsēns, savukārt iestudējuma režisors ir Varis Brasla. Šogad iestudējumā būs sastopami vairāki jau pagājušajā gadā iepazīti tēli, taču būs arī daudzi jauninājumi, piemēram, aktieris Uldis Dumpis iejutīsies Andreja Jurjāna tēlā, Baiba Sipeniece-Gavare atveidos Aspaziju, kā arī piedalīsies Valdis Liepiņš, Ģirts Ķesteris, Kristīne Nevarauska, Andris Keišs un daudzi citi pagājušā gada iestudējumā iepazīti aktieri.

Pēc izrādes sekos tautas sadziedāšanās kordiriģenta Egīla Vētras vadībā, kā arī sekos zaļumballe ar grupu „Tālbraucēji”.

„Vecpiebalga atver durvis” noslēgsies 21. jūlijā ar emocionālu programmu Vecpiebalgas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kur plkst. 13.00 sāksies dievkalpojums, bet plkst. 14.00 notiks Jāņa Lūsēna koncertprogramma „Mazu brīdi pirms...”, kurā dziedās Kristīne Zadovska un Ingus Pētersons, bet muzicēs Jānis Lūsēns un mūziķu grupa.

Kā norādīja Frīdvalde-Andersone, „Vecpiebalga atver durvis” vispirms jau ir svētki Vecpiebalgas iedzīvotājiem, taču uz pasākumiem sabrauc arī daudzi viesi, kuriem ir dažāda saistība ar Vecpiebalgu.

Biļetes uz pasākumiem iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un Vecpiebalgas novada pagastu pārvaldēs.

0 komentāri

Komentāru nav