Festivālā „Rīgas ritmi” – jaunas zvaigznes un „Grammy” laureāti

Festivālā „Rīgas ritmi” – jaunas zvaigznes un „Grammy” laureāti
Mārtiņš Otto, Rīga 2014 . par festivālu „Rīgas ritmi” stāsta Māris Briežkalns (centrā), „LIVE Riga” vadītāja Vita Jermoloviča un kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende
No 3. līdz 6. jūlijam notiekošajā starptautiskajā mūzikas festivālā „Rīgas ritmi 2013” uzmirdzēs gan jauni talanti, gan uzstāsies jau atzinību guvuši mūziķi, šodien festivālam veltītajā preses konferencē pavēstīja tā mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns.

Viņš norādīja, ka festivāla rīkotāji vienmēr meklējuši jaunus talantus gan Latvijā, gan pasaulē un atklāja, ka šogad „Rīgas ritmuklausītājus priecēs gan jaunais talantīgais ģitārists Andreass Varadijs no Slovākijas, gan multimāksliniece Butterscotch no ASV, kura pārvalda klavieres, ģitāru un bītboksa dziedāšanu, gan arī dziedātāja Somi, kura tiekot dēvēta par „jauno Āfrikas džeza balsi”.

Festivālā viesosies arī atzinību guvuši mūziķi: 2013. gada „Grammy” balvas laureāts amerikāņu pianists Roberts Glaspers, džeza leģenda, divu „Grammy” balvu ieguvēja Daiena Šūra no ASV un par džeza kulta grupu dēvētie „Medeski Martin & Wood”, kas savā mūzikā meistarīgi apvieno džeza un roka elementus.

„Patiess prieks, ka varam uz Rīgu atvest tādus māksliniekus, kas jūlijā uz citām Baltijas valstīm nebrauc!”

ik gadu, arī šovasar festivālā „Rīgas ritmigaidāmi vairāki jauni projekti: 6. jūlijā uz Rīgas Kongresu nama skatuves kāps koklētāja Laima Jansone, kura kopā ar kontrabasistu Andri Grunti un perkusionistu Arti Orubu prezentēs new folk stilā veidoto albumu „Zarbugans”, kurā apvienoti skaņkārtu, harmoniskie un ritmiskie eksperimenti (šie mūziķi kopā nesen ierakstījuši arī jaunu albumu).

 

Savukārt džeza mūziķis Deniss Paškevičs piedāvās vairākus īpaši „Rīgas ritmiemgatavotus projektus: duetu „Frank/Pashkevich Expierence”, kurā viņš spēlē kopā ar dāņu ģitāristu Kristianu Franku, arī pēc Māra Briežkalna iniciatīvas tapušo sadarbības projektu ar DJ Monsta.

Festivāla mākslinieciskais direktors arī atgādināja, ka ir vērtības, kas šogad festivālā atgriežaspiemēram, naksnīgie džeza kruīzi pa Daugavu uz kuģīša „Misisipi”, kur katru vakaru brauciena laikā uzstāsies divi muzikālie projekti.

Savukārt Latvijas Radio 1. studijā no 3. jūlija līdz 5. jūlijam norisināsies festivāla meistarklases, kurās ar savām zināšanām dalīsies ģitārists Ori Dakari no Izraēlas, pianists Glaspers, amerikāņu taustiņinstrumentālists Džons Medeski, ģitārists Andreass Varadijs un bītboksa izpildītāja Butterscotch. M. Briežkalns arī piebilda, ka jau tradicionāli mūzikas skolas uz meistarklasēm saņems bezmaksas ielūgumus, bet citi interesenti tās varēs apmeklēt par maksu.

Festivāla „Rīgas ritmi 2013” koncerti šogad norisināsies Rīgas Kongresu namā, atpūtas parkā „Egle”, Kalnciema kvartālā, „Origo Summer Stage”, savukārt festivāla nakts koncerti notiks uz kuģīša „Misisipi”. Kopumā festivāla laikā tiks piedāvāti deviņi bezmaksas un divpadsmit maksas koncerti.

Papildu informācija par festivālu pieejama „Rīgas ritmumājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav