Aleksandrs Antoņenko Siguldas opermūzikas svētkos nedziedās

Aleksandrs Antoņenko Siguldas opermūzikas svētkos nedziedās
Publicitātes foto . dziedātājs Aleksandrs Antoņenko
12-06-2013 A+ A-
Pirms dažām dienām kultūras portāls „Rīga 2014” jau vēstīja, ka nesaprašanās dēļ starp Siguldas opermūzikas svētku rīkotāju Daini Kalnu un izcilo latviešu tenoru Aleksandru Antoņenko ir apdraudēts 3. augustā ieplānotais Verdi operas „Otello” iestudējums. Šodien sarunā ar portāla redakciju Antoņenko apliecināja, ka vienošanās ar opermūzikas svētku rīkotāju nav panākta, tādēļ viņš Siguldas opermūzikas svētkos šogad nedziedās.

„Šodien ar Siguldas opermūzikas svētku rīkotāju Daini Kalnu tikās mana pārstāvezvērināta advokāte Helēna Staņislavska, kura panāca līguma attiecību izbeigšanu. Tādējādi nevienai no pusēm nav ne materiālu, ne arī morālu pretenziju, un neviena no pusēm arīdzan nevar pieprasīt zaudējumu atmaksu,” paskaidroja dziedātājs, piebilstotpatiesībā līgums līdz galam ar viņu nebija noslēgts, tādēļ viņam tagad ir liela atvieglojuma sajūta, ka visas lietas ir izdevies nokārtot civilizēti.

„Diemžēl man vairāk nekas nav piebilstams. Es gribēju labāk, taču sapratu, ka tas nav iespējams ne no morālā, ne ētiskā viedokļa. Šī jau nebija vienīgā reize, kad mums ar Kalna kungu bijusi nesaprašanās,” teica A. Antoņenko, piebilstot, ka viņam nav izprotama pasākuma rīkotāju attieksme pret diriģentu Aleksandru Viļumani, kuru Dainis Kalns, nekonsultējoties ar Aleksandru Antoņenko, pēkšņi nomainīja ar bulgāru diriģentu Vladimiru Kiradžijevu. „Ko darīs Vitorio Vitelli un Norma Fantīni, kuri arī bija uzaicināti piedalīties „Otello” iestudējumā, tiešām nezinu. Taču visi orķestra mūziķi joprojām ir Viļumaņa pusē,” vēl bilda dziedātājs, kurš teicās nezinām, vai Siguldā tiks izrādīts „Otello” ar citu galvenās lomas atveidotāju, vai kādas citas operas iestudējums.

Viņš arī pieļāva iespēju, ka Siguldas opermūzikas svētkos ar uzstāšanos varētu atgriezties tad, ja šos svētkus rīkos cits cilvēks. „Taču Latvijas klausītājiem vēl būs iespēja mani šogad dzirdēt, jo augustā piedalīšos Ineses Galantes rīkotajā festivālā „Summertime”, bet 5. un 6. septembrī – Latvijas Nacionālās operas ēkas 150 gadu jubilejas koncertos, kur uzstāšos kopā ar Ingu Kalnu, dziedot duetu no „Otello”,” atklāja dziedātājs.

0 komentāri

Komentāru nav