Oratorijas „Dzejnieks un nāra” turpinājuma pirmatskaņojums

Oratorijas „Dzejnieks un nāra” turpinājuma pirmatskaņojums
Rīga2014 . komponists Imants Kalniņš
13-06-2013 A+ A-
Imantdienās, kas 13. jūlijā notiks Cēsu pils parka estrādē, šogad sagaidāms vērienīgs pirmatskaņojums – turpinājums 1973. gada oratorijai „Dzejnieks un nāra” ar Imanta Ziedoņa vārdiem, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Imantdienu rīkotājs Kārlis Auzāns.

Oratorijas „Dzejnieks un nāraotrā daļa pirmo reizi izskanēs Imantdienu koncerta otrajā daļā. To kopā ar pašu autoru atskaņos grupa „Turaidas roze” un solisti Uģis Roze, Līga Priede un Jēkabs Kalniņš.

„Dzejnieks dzīvo tālāk savu zemes cilvēka dzīvi, taču nespēj aizmirst tikšanos ar Nāru un ilgojas atkal to satikt. Viņš vēlreiz šķērso abas pasaules šķirošo līniju un satiek Nāru vēlreiz. Tikšanās ir atkalredzēšanās prieka, mīlestības un laimes pārpilna, bet tikpat skumja ir neizbēgamā šķiršanās. Pēc šīs tikšanās Nārai piedzimst dēlsNāru puika, kurš savukārt ilgojas pēc sava tēvaDzejnieka. Noslēgumā skan Nāras brīdinājums: „Lieli lieli plūdi nāks, Nebēdz augstu kalnos”,” jaundarba saturu ieskicē Imants Kalniņš.

Līdztekus „Dzejnieka un nāraspirmatskaņojumam Imantdienās šogad skanēs daudzas pazīstamas komponista dziesmas tautas mūzikai pietuvinātās aranžijās projekta „Raxtu Raxtiizpildījumā, arī pašas pazīstamākās un publikas gaidītākās dziesmas grupas „Autobuss debesīs” un dziedošo aktieru izpildījumā.

Biļetes uz Imantdienu koncertu jau iespējams iegādāties „Biļešu paradīzestirdzniecības vietās un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav