Nodibināts Ineses Galantes fonds

Nodibināts Ineses Galantes fonds
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Aleksandrs Antoņenko, Inese Galante un Vaira Vīķe-Freiberga
Izcilā latviešu operdziedātāja Inese Galante ceturtdien notikušajā preses konferencē pavēstīja, ka nodibinājusi „Ineses Galantes fondu”, kura darbībā izvirzīti vairāki svarīgi mērķi un to īstenošanai piesaistīti sabiedrībā pazīstami cilvēki: gan eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, gan operdziedātāji Aleksandrs Antoņenko un Sergejs Jēgers. Ar fondu sadarbosies arī nodibinājums „Rīga 2014”, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā iekļaujot fonda interesantākos pasākumus.

„Gribu atmaksāt savai valstij par visu to labo, ko esmu saņēmusi, jo jaunībā, kad vēl mācījos, saņēmu daudz mīlestības un atbalsta. Tie, kas ir laimīgi un spēcīgi, var palīdzēt tiem, kuriem to vajag visvairāk. Vēlētos, lai mēs visi varētu dalītieskuri spēj, tie varētu dalīties ar naudu, citi ar idejām, dvēseliski vai citādāk. jau pasaulē notiek: es dalos un ar mani dalās,” pauda dziedātāja.

 

Viens no jaundibinātā fonda mērķiem būs atbalstīt jaunos talantīgos mūziķus, dodot viņiem iespēju attīstīt savu talantu Latvijā. Inese Galante stāstīja, ka fonds mēģinās jaunajiem talantiem atrast sponsorus stipendijām, arī rīkos konkursus Latvijā un aicinās meistarklašu pasniedzējus no ārzemēm, lai jaunie talanti gūtu iedvesmu.

„Mums ir jātiek vaļā no provinces noskaņas, saprotot, ka Latvija ir neticami liela un tajā ir daudz talantu. Padomājiet, cik Latvijā ir iedzīvotāju un cik no Latvijas ir pasaulē slavenu mākslinieku! Mēs esam īsta mūzikas lielvalsts, tādēļ  vēlamies, lai jaunie talanti aktīvi meklētu savu vietu pasaulē, bet pēc tam atgrieztos Latvijā,” akcentēja I. Galante. Tāpat fonda mērķis ir attīstīt un pilnveidot kultūras un intelektuālā mantojuma atpazīstamību, izveidot kultūrvides platformu, kas būtu pieejama ikvienam Latvijas iedzīvotājam, organizēt kultūras un mākslas projektus, arī nodarboties ar labdarību.

 

Ineses Galantes fonda goda padomes locekle un fonda patronese ir bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. „Izdzirdot par šo projektu, uzreiz sapratu, ka tas ir ārkārtīgi vērtīgs un Latvijai vajadzīgs. Apbrīnoju Ineses Galantes vēlmi kaut ko atdot tai zemei, kas viņu ir izaudzinājusi un izskolojusi, lai arī viņa lielākos panākumus ir guvusi starptautiskā arēnā. Varētu teikt, ka Latvija ir mūziķu lielvalsts. Mani aizkustina Galantes un viņas kolēģu, kuri iesaistījušies projektā, lojalitāte pret valsti, kas viņus izaudzinājusi,” pauda eksprezidente, norādot – Latvijā vajadzību ir ļoti daudz, un it īpaši tās ir saistītas ar talantīgiem bērniem, jo ne visiem ir laimējies piedzimt tādā ģimenē, kur vecākiem ir stabila karjera un viņi spēj savus bērnus nodrošināt gan ar mūzikas instrumentiem, gan ar skolotājiem, privātstundām un visu citu, kas ir nepieciešams talanta izkopšanai.

 

Ineses Galantes fondā iesaistījušies arī pasaules slavu iemantojušie operdziedātāji – kontrtenors Sergejs Jēgers un tenors Aleksandrs Antoņenko –, kuri abi savu iespēju robežās jau nodarbojas ar labdarību.

 

Aleksandrs Antoņenko, kurš pats audzis sešu bērnu ģimenē, teica: „Latvijā esmu reti, un, kad esmu šeit, vēlos atpūsties no dziedāšanas, taču ir liela vēlēšanās darīt patiešām kaut ko svarīgu.” Dziedātājs ar labdarību nodarbojoties jau vairākus gadus, regulāri atbalstot gan kādu daudzbērnu ģimeni, gan apmaksājot nelielas lauku draudzes bērnu vasaras nometni, taču par to skaļi nevēlas runāt. „Zinu, ka Ineses projekti ir patiešām lieliski, un labprāt tajos iesaistīšos,” solīja dziedātājs.

 

 

Fonda darbībā iesaistīsies arī kontrtenors un Ineses Galantes skatuves partneris Sergejs Jēgers, kura dibinātajam labdarības fondam šogad aprit jau seši gadi. Visu šo laiku fonds sniedzis palīdzību talantīgiem bērniem, kā arī bērniem, kuriem ir veselības problēmas, un maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm. „Labestība ir vajadzīga ikvienam, sevišķi tad, ja tā tiek sniegta tiem, kuriem visvairāk trūkst – bērniem, kas ir mūsu sabiedrības neaizsargātākā daļa. Nodarboties ar labdarību nav pienākums, man tas ir aicinājums. Labas lietas ir jādara katru dienu!” pauda Jēgers.

Fonda darbība paredz atbalstīt klasiskās mūzikas koncertdarbību Latvijā, stimulējot jaunos talantus augstāku mērķu sasniegšanai. Tāpat Ineses Galantes fonds rīkos dažādus koncertus, un kā viens no pirmajiem būs ikgadējais starptautiskais mūzikas festivāls „Summertime – aicina Inese Galante”, kas Dzintaru koncertzālē šogad norisināsies no 12. līdz 18. augustam.
 

0 komentāri

Komentāru nav