Ieva Epnere kļuvusi par mākslas balvas Henkel Art.Award finālisti

Ieva Epnere kļuvusi par mākslas balvas Henkel Art.Award finālisti
Publicitātes foto . māksliniece Ieva Epnere iekļuvusi „Henkel Art.Award” balvas finālistos
14-06-2013 A+ A-
Latviešu fotomāksliniece Ieva Epnere iekļuvusi starptautiskās mākslas balvas „Henkel Art.Award” finālā. Šo balvu jau divpadsmito gadu piešķir starptautiskas žūrijas izvēlētiem jaunajiem māksliniekiem no Centrālās un Austrumeiropas. „Henkel Art.Award” šogad no Baltijas valstīm kopā saņēma rekordlielu pieteikumu skaitu – balvai pieteikti 67 Baltijas, tostarp astoņi Latvijas mākslinieki.

Ieva Epnere darbojas foto un video mākslā, bet starptautiskās izstādēs piedalās kopš 2003. gada. Pagājušajā gadā viņa absolvēja HISK vizuālās mākslas institūtu Gentē (Beļģija), bet pirms tam ieguva bakalaura un maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā.

No Lietuvas un Igaunijas finālistos izraudzīta mākslinieku grupa. Balvas žūrija min, ka iesniegto darbu mākslinieciskā kvalitāte ir augsta un atlasīt finālistus nebija vienkāršs darbs. Žūrijas sastāvā bija Tartu Mākslas muzeja direktore Raela Artela, projektu vadītāja-kuratore Igaunijas Laikmetīgās mākslas muzejā Maria Aruso, kā arī mākslinieks Martens Esko.

Nākamajā kārtā starptautiska ekspertu žūrija atlasīs piecus finālistus, kā arī konkursa uzvarētāju. Galvenā balva tiks pasniegta Galā apbalvošanas ceremonijā Vīnē šā gada decembrī.

Galvenā balva konkursa uzvarētājam ir 7000 eiro (4919 latu), kas tiek piešķirta sadarbībā ar „KulturKontakt” (Austrijā). Papildus naudas balvai starptautiskā konkursa uzvarētājam būs iespēja prezentēt savus darbus mākslinieka dzimtajā valstī, kā arī veidot personālizstādi modernās mākslas muzejā MUMOK.

0 komentāri

Komentāru nav