Izcili latviešu mūziķi „Radio Klasika” programmā

Izcili latviešu mūziķi „Radio Klasika” programmā
Marco Borggreve . diriģents Andris Nelsons
14-06-2013 A+ A-
Šovakar plkst. 21.03 tiešraidē no Minhenes „Latvijas Radio 3 – Klasika” klausītājiem piedāvās Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncertu sadarbībā ar izcilo latviešu diriģentu Andri Nelsonu, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Radio Klasika” pārstāvji.

Koncerta programmā iecerēti divu komponistu darbičehu klasiķa Antonīna Dvoržāka Astotā simfonija Sol mažorā, kuras skaņu rakstos ar lielu meistarību ieausts čehu folkloras kolorīts, arī dižā operkomponista Riharda Vāgnera mūzika.

Savukārt sestdienas, 15. jūnija, rīta programmā „Atspere” plkst. 9.30 klausītājiem piedāvāsim ekskluzīvu interviju ar diriģentu Marisu Jansonu, kurš tikko guvis ievērojamu atzinību, saņemot Sīmensa balvu. Sarunā ar „Klasikas” direktori Gundu Vaivodi pēc šā notikuma maestro stāsta par skološanos pie leģendārā diriģenta Herberta fon Karajana, par viņa tēva un Jevgeņija Mravinska attiecībām, par atgriešanos uz skatuves pēc infarkta un pilnīgu atdošanos mūzikai, arī par mūslaiku autoru darbiem un to, kurš zizlis diriģentam ir īpaši mīļš.

Svētdienas, 16. jūnija, rīta intervija plkst. 9.30 būs veidota kolāža par vairākiem notikumiem, kas no 3. līdz 7. jūnijam risinājās Minhenē. bija gan Ernsta fon Sīmensa balvas par mūža ieguldījumu pasniegšana Marisam Jansonam, par ko savs sakāmais ir baritonam Tomasam Hempsonam, čellistam Jo-Jo Ma un Bavārijas Radio simfoniskā orķestra koncertmeistaram Antonam Barahovskim. Otrs lielais notikumsDžuzepes Verdi operas „Simons Bokanegra” pirmizrāde Bavārijas Valsts operā. Par to intervijā ar Amēlijas lomas atveidotājusoprānu Kristīni Opolais – un iestudējuma režisoru Dmitriju Čerņakovu.

0 komentāri

Komentāru nav