Festivālā „Summertime” viesosies pasaules mēroga solisti

Festivālā „Summertime” viesosies pasaules mēroga solisti
Rīga 2014 . festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” atklāšanas koncertā piedalīsies izcilais tenors Aleksandrs Antoņenko
Jau devīto gadu Dzintaru koncertzālē notiks festivāls „Summertime – aicina Inese Galante”, kas šogad norisināsies no 12. līdz 18. augustam, un pirmo reizi to rīkos Ineses Galantes fonds, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja fonda pārstāvji.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī šovasar izcilā latviešu operdziedātāja Inese Galante uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies kopā ar saviem draugiem – pasaules mēroga zvaigznēm –, kuru vidū būs pasaules slavu iemantojušie Latvijas pārstāvji basbaritons Egils Siliņš, tenors Aleksandrs Antoņenko, kontrtenors Sergejs Jēgers, kā arī citu valstu mūziķi.

Festivāla atklāšanas koncerts 12. augustā būs veltīts Džuzepes Verdi un Riharda Vāgnera 200 gadu jubilejai. Šo vakaru ieskandinās labākās Vāgnera un Verdi operu ārijas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un lietuviešu diriģenta Ģintara Rinkeviča izpildījumā. Koncertā piedalīsies gan latviešu operzvaigznes – Aleksandrs Antoņenko un Egils Siliņš –, gan arī ārzemju spilgtākie Vāgnera mūzikas izpildītāji: soprāns Emma Vetere no Zviedrijas, tenors Andreass Šāgers no Vācijas un mecosoprāns Kristina Kosrovi no Vācijas.

Nākamajā festivāla dienā, 13. augustā, Dzintaru koncertzālē skanēs Argentīnas tango. Šajā koncertā mūziķu ansamblis „Piazzolla quintet” no Krievijas atskaņos Argentīnas tango un komponista Astora Pjacollas mūziku.

14. augustā Dzintaru koncertzālē skatītājiem būs iespēja vērot Rīgas baleta teātra muzikāli horeogrāfisko izrādi „Dvēseles stīgas”. Izrādē skanēs komponista Raimonda Paula slavenākās melodijas un to kuplinās modernas videoprojekcijas. Uzveduma laikā dejotāji izdzīvos dažādu cilvēku likteņus, atspoguļojot cilvēku attiecību daudzveidību.

Savukārt 15. augustā Dzintaru koncertzālē varēs baudīt populārās klasiskās mūzikas vakaru. Šajā koncertā pēc ilgu gadu pārtraukuma atkal uz vienas skatuves satiksies Inese Galante un Ingus Pētersons. Tāpat koncertā piedalīsies kontrtenors Sergejs Jēgers.

Vakaru latino noskaņās Dzintaru koncertzālē varēs baudīt 16. augustā, kad uz festivāla skatuves kāps tenors Plasido Domingo juniors. Latino mūzikas stilā valda enerģiska dejas ritmika un prieks. Šis būs pasākums, kurā klausītāji varēs novērtēt komponista, dziedātāja un izcilā operdziedoņa Plasido Domingo dēla sniegumu.

Festivāla priekšpēdējais vakars tiks aizvadīts džeza noskaņās ar Krievijas saksofona zvaigzni Igoru Butmanu un viņa kvartetu, bet „Summertime – aicina Inese Galante” galā koncerts notiks 18. augustā. Dažādu mūzikas žanru un kultūru apvienojuma dēļ šajā vakarā būs iespējams izprast, cik universāla ir mūzikas valoda. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris norvēģu diriģenta Terjes Mikelsena vadībā.

Noslēguma koncertā Inese Galante un Krievijas kontrtenors Oļegs Bezinskihs izpildīs klasiķu spilgtākās melodijas, tenors Reiss M. Vaids juniors no ASV piedāvās ieklausīties spiričuelu mūzikā un neapolitāniešu dziesmās, bet mūziķis Intars Busulis šajā koncertā piedalīsies ar Paula melodijām. Vasarīgu noskaņu galā koncertā ienesīs tenorsaksofonists Igors Butmans; tāpat uz Dzintaru koncertzāles skatuves tiks aicināts jaunais Latvijas vokālists Daniils Kuzmins, kurš šim vakaram izvēlējies Robertīno Loreti repertuāru, savukārt ar klavieru skaņām klausītājus priecēs jaunais pianists Andrejs Feldmanis.

0 komentāri

Komentāru nav