Ar īpašu Dziesmu svētku ekspresi ieskandinās šīs vasaras svētkus

Ar īpašu Dziesmu svētku ekspresi ieskandinās šīs vasaras svētkus
Publicitātes foto . koris „Balsis” un Dziesmu svētku ekspresis
15-06-2013 A+ A-
Šodien ar unikālu pasākumu „Dziesmu un deju svētku ekspresis” ieskandinās XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV Deju svētkus, informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Dziesmu svētku virsdiriģents, „Dziesmu un deju svētku eksprešaradošais vadītājs Ints Teterovskis stāsta, ka „Dziesmu un deju svētku ekspresisir mūsu lielākā kultūras notikumaDziesmu svētkuvēstnesis.

„Izbraucot cauri Latvijai, mēskoris „Balsis” un pašvaldību kori, kas pievienosies ik pieturvietā, – izdziedāsim visu noslēguma koncerta repertuāru. Tradicionāli visi dodas uz Rīgu, lai piedalītos vai skatītos svētku norises, bet šoreiz Dziesmu svētki dosies ārpus Rīgas,” teic I. Teterovskis.

Šodien plkst. 8.22 „Dziesmu un deju svētku ekspresisar koriem, deju kolektīviem un uzaicinātiem sabiedrības pārstāvjiem sāka maršrutu no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas, piestājot Ogres un Pļaviņu stacijā, kur pievienosies vietējo koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru dalībnieki, lai kopīgi dziedātu Dziesmu svētku noslēguma koncerta repertuāra dziesmas. Plkst. 12.31 ekspresis piestās Gulbenes dzelzceļa stacijā, kur pilsētas skaistākajās un vēsturiski ievērojamākajās vietās visas dienas garumā norisinās Ģimenes dienas svētku pasākumi.

Plkst. 13.00 daļa ekspreša dalībnieku turpina ceļu uz Alūksni ar bānīti, kur plkst. 14.30 sniegs koncertu, piedaloties Rīgas un Alūksnes kolektīviem. Pārējie dalībnieki ar speciāli norīkotiem autobusiem dosies uz Stāmerienu, kur piedalīsies Dziesmu svētku ieskaņas lielkoncertā, kas norisināsies Stāmerienas dzelzceļa stacijas teritorijā plkst. 13.30. Maršruts turpināsies uz Gulbeni, kur plkst. 16.00 tiks sniegts bānīša jubilejai un Ģimenes dienai veltīts koncerts, kurā Rīgas kolektīvi sadziedāsies ar Gulbenes kolektīviem. Plkst. 17.00 Gulbenē atgriezīsies arī Alūksnes ieskandinātāji, un visi ar kopīgu priekšnesumu sagaidīs un sveiks bānīti 110. sezonā.

Plkst. 17.40 „Dziesmu un deju svētku ekspresissāks atpakaļceļu, pa ceļam ar koncertiem piestājot Madonas, Mārcienas, Lielvārdes un Salaspils stacijā. Plkst. 22.43 ekspresis nonāks galapunktāRīgas dzelzceļa stacijā –, kurā ar priekšnesumiem tiks atklāts XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku gaidīšanas laiks.

0 komentāri

Komentāru nav