Atklāts Dziesmu svētkiem veltīts vides objekts „Sidraba birzs”

Atklāts Dziesmu svētkiem veltīts vides objekts „Sidraba birzs”
Kaspars Garda - Rīga 2014 . Vides objekts "Sidraba birzs"
17-06-2013 A+ A-
No šodienas līdz pat XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēgumam Rīgas centrā būs aplūkojams svētku galvenā mākslinieka Ivara Mailīša veidots vides objekts „Sidraba birzs vainags”.

Vides objekts „Sidraba birzs vainags” atradīsies Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā, kur ikviens būs aicināts iziet cauri „Sidraba birzs vainagam”, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

 

Iepriekš Dziesmu svētku mājaslapā visi interesenti bija aicināti ierakstīt savu vārdu „Sidraba birzs vainaga” lapotnē. Vainagu veidojot, šīs sidraba lapiņas ar cilvēku vārdiem tiks iekārtas vides objektā, kļūstot par centrālo svētku objektu Rīgas centrā un sasaucoties ar svētku noslēguma koncerta scenogrāfiju.

Noslēguma koncerta scenogrāfijas galvenie elementi ir sidraba birzs un gaisma. Simboliskiem kokiem savstarpēji savijoties, veidojas birzs, kas liec savus zarus pār dziedātājiem, paklanoties un mirdzot. Saules ceļš no ausmas līdz rietam iet caur sidraba birzi, bet īsākajā Līgo naktī turpinās kopkora izstarotajā tautas gara gaismas vainagā, pauda I. Mailītis.

0 komentāri

Komentāru nav