Mūzikas un mākslas festivālā „Artissimo” būs septiņi koncerti

Mūzikas un mākslas festivālā „Artissimo” būs septiņi koncerti
LETA . Hermaņa Brauna fonda direktore Inna Davidova, akordeoniste Ksenija Sidorova un dziedātāja Liene Kinča
Šovasar Jūrmalā norisināsies pirmais starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls „Artissimo”, kas piedāvās septiņus koncertus. Hermaņa Brauna fonda direktore Inna Davidova šodien žurnālistiem stāstīja, ka pārsvarā koncerti būs veltīti klasiskajai mūzikai, bet divi koncerti būs atšķirīgi, jo viens no tiem būs veltīts džezam, bet otrs – pasaules mūzikai. Iecerēts, ka festivāls bez koncertiem piedāvās arī papildu programmu, taču pagaidām festivāla rīkotāja par to vēl nerunā.

„Artissimo” tiks atklāts 10. jūlijā Dzintaru koncertzālē ar vijolnieka Maksima Vengerova koncertu. Šī būs pirmā reize, kad Vengerovs viesosies Latvijā. Koncertā piedalīsies arī Spānijas kamerorķestris „The Master Chamber Players Valencia” un diriģents Rikardo Kazero.

Savukārt 15. jūlijā Dzintaru koncertzālē ar savu ansambli uzstāsies fadu dīva Ana Moura no Portugāles.

Festivāls turpināsies augustā, kad Rīgā, Svētā Jāņa baznīcā, 8. augustā izskanēs koncerts ar mūziku dvēselei. Šajā koncertā ar pirmatskaņojumu uzstāsies ārvalstīs popularitāti iemantojusi talantīgā Latvijas akordeoniste Ksenija Sidorova, arī muzicēs Tallinas kamerorķestris un diriģents Andress Mustonens.

Koncertā K. Sidorova atskaņos tieši viņai rakstītu skaņdarbu, ko pasūtījis Hermaņa Brauna fonds. Tāpat skanēs Volfganga Amadeja Mocarta un Džakomo Pučīni darbi.

Šogad 200 gadu jubileja tiek svinēta krievu komponistam Aleksandram Dargomižskim, tādēļ festivāla „Artissimo” laikā klausītājiem tiks piedāvāts koncerts „Krievu kamermūzikas pērles. Dargomižskim – 200”. Koncerts notiks 23. augustā Jūrmalas Mūzikas skolā un tajā piedalīsies dažādi izpildītāji.

Liels notikums būs gaidāms 25. augustā, kad Dzintaru koncertzālē ar savu jauno programmu viesosies Rišārs Galjano ar savu ansambli, sniedzot baudu īstiem džeza gardēžiem.

Savukārt ar diviem koncertiem festivālā viesosies Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestris, kura galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir Ilmārs Lapiņš. Šā orķestra koncerti Dzintaru koncertzālē būs baudāmi 26. augustā un 27. augustā. Pirmajā koncerta vakarā programmā skanēs Pētera Čaikovska „Romeo un Džuljeta”, Morisa Ravēla „Fauna diendusa” un „Bolero”, arī Maksa Bruha Pirmais vijoļkoncerts. Koncertā soliste piedalīsies Austrijas vijolniece Dora Švarcberga.

Savukārt 27. augusta koncertā izskanēs Lapiņa sapņu programmaAntonīna Dvoržāka 8. simfonija un Isaka Dunajevska mūzika un dziesmas no filmām un operetēm. Šajā koncertā soliste piedalīsies Latvijas Nacionālās operas soprāns Liene Kinča.

Dziedātāja stāstīja, ka ar Lapiņa vadīto orķestri pirmo reizi sadarbojusies pirms gada, kad bijusi patīkami pārsteigta par orķestra labo māksliniecisko kvalitāti. Viņa piebilda, ka pēc lomu izpildīšanas Riharda Vāgnera un Džuzepes Verdi darbos augustā gaidāmā koncertprogramma būs pilnīgi citādāka. Soliste ļoti gaida atkalredzēšanos ar Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfonisko orķestri un diriģentu Lapiņu.

Biļetes uz festivāla koncertiem iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu servisatirdzniecības vietās.

0 komentāri

Komentāru nav