„Raxtu Raxti” laiž klajā dziesmu „Dedziet gaišu jāņuguni”

„Raxtu Raxti” laiž klajā dziesmu „Dedziet gaišu jāņuguni”
Publicitātes foto . projekts „Raxtu Raxti”
18-06-2013 A+ A-
Gatavojoties Līgo vakaram un Jāņu dienai, grupas „Autobuss debesīs” un vairāku pazīstamu folkmūziķu kopīgi izveidotais mūzikas projekts „Raxtu Raxti” laiž klajā jaunu versiju par latviešu tautasdziesmu „Dedziet gaišu jāņuguni”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja projekta pārstāvis Kārlis Auzāns.

Nule ierakstītā un klajā laistā kompozīcija ir veltījums visiem klausītājiem gaidāmajos svētkos, un mūziķi cer, ka šā gada Līgo vakaru un Jāņu dienu daudziem padarīs svinīgāku un skaistāku. Pirmais dziesmas publiskais atskaņojums notiks Līgo vakarā 11. novembra krastmalā.

„Dedziet gaišu jāņuguniir tematisks izņēmums projekta „Raxtu Raxtirepertuārā, jo pamatā ir komponista Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātās aranžijās, plaši izmantojot tautas mūzikas instrumentus: kokles, dūdas un citus. Jauno dziesmu var noklausīties šeit:

Projektā „Raxtu Raxtiapvienojušies grupas „Autobuss debesīsmūziķi Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Armands Treilihs un Emīls Zilberts, arī tautas mūzikas pārstāvji Kristīne Karkla-Puriņa un Edgars Kārklis.

Viens no spilgtākajiem „Raxtu Raxtinotikumiem solās būt šā gada Imantdienas Cēsu pils parka estrādē 13. jūnijā, kur mūziķi uzstāsies koncerta pirmajā daļā, atskaņojot Imanta Kalniņa dziesmas ar Laimas Līvenas, Broņislavas Mārtuževas un Māra Čaklā vārdiem.

Biļetes uz koncertu „Imantdienas 2013” jau iespējams iegādāties „Biļešu paradīzestirdzniecības vietās un internetā.

 

0 komentāri

Komentāru nav