Ielīgo Jāņus Bastejkalnā!

Ielīgo Jāņus Bastejkalnā!
F64
19-06-2013 A+ A-
Arī šogad Rīgas centrā – Bastejkalnā – notiks Jāņu ielīgošanas pasākums, aicinot gan rīdziniekus, gan pilsētas viesus apgūt saulgriežu zinības, dziedāt un piedalīties svētku dančos, kultūras portālu „Rīga 2014” informē pasākuma organizatori no Latvijas Folkloras biedrības.

Ceturtdien, 20. jūnijā, no plkst. 18.00  līdz 21.00 Bastejkalns pārtaps vienā lielā sētā un visi svētku dalībnieki un apmeklētāji kļūs par vienu kuplu saimi, kas gatavojas Jāņu ielīgošanai.

Tiks pīti vainagi un ozollapu vītnes, dziedātas līgotnes, iekārtota ugunskura vieta, gatavotas lāpas, plostiņi un ugunsrats, siets siers, iets rotaļās un dancots… Kā jau īstā lauku sētā pienākas! Folkloras kopu ļaudis dalīsies savās zināšanās un pieredzē Jāņu svinēšanā un gatavošanās svētkiem.

Ielīgošanā piedalīsies folkloras kopas „Grodi”, „Krulla”, „Ciguzis”, „Maskačkas spēlmaņi”, „Rija”, „Skandenieki”, „Savieši”, „Vilcenes”, „Berendejka”, „Iļjinskaja pjatņica”, kā arī Rīgas danču klubs, Rīgas ģimeņu folkloras studija un Katlakalna folkloras kopa „Rāmupe”.

Pasākums ir bezmaksas.

 

0 komentāri

Komentāru nav