Sigulda aicina uz ikgadējiem Blūza svētkiem

Sigulda aicina uz ikgadējiem Blūza svētkiem
Gaidis Pētersons
20-06-2013 A+ A-
Šogad atjaunoto Siguldas pilsdrupu estrādē 27. jūlijā notiks ceturtie Blūza svētki. Festivāla skatuve pulcēs blūzmeņus no ASV, Nīderlandes, Igaunijas, Itālijas, Lielbritānijas, Lietuvas un Zviedrijas, kā arī uzstāsies pašmāju mūziķi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji no Latvijas Blūza atbalsta biedrības.

Svētki 27. jūlijā sāksies plkst. 15.00 ar tradicionālo Latvijas Blūza konkursa finālistu koncertu. Fināla dalībnieki tiks noskaidroti 19. jūlijā. Konkursa uzvarētājs piedalīsies Eiropas galvenajā blūza notikumā „European Blues Challenge”.

 

Festivāla koncerti sāksies plkst. 18.00. Patlaban dalību ir apstiprinājis saksofona un mutes harmoniku guru no ASV – Džimijs Z –, kurš karjeras laikā muzicējis kopā gan ar Etu Džeimsu (Etta James), „Eurythmics”, Rodu Stjuartu, Tomu Petiju un citiem. Viņš Siguldā uzstāsies kopā ar savu komandu „Z Tribe” no Itālijas, kā sastāvu veido vieni no labākajiem itāliešu blūzmeņiem.

Festivālā uzstāsies arī projekts „Deivert/Belkin Band”, kurā kopīgi spēkus apvienojuši Lietuvas mūziķi veterāna Aleksandra Belkina vadībā un amerikāņu izcelsmes zviedru blūzmenis Berts Deiverts (Bert Deivert), kurš sola iepazīstināt un pārsteigt klausītājus ar blūzā reti izmantotu instrumentu – mandolīnu.

No Lielbritānijas uz svētkiem ieradīsies britu jaunā blūza cerība 21 gadu vecais Krisijs Metjūss (Krissy Matthews) kopā ar savu „Krissy Matthews Band”.


Pirmo reizi Blūza svētkos piedalīsies viesi no Nīderlandes – „The Juke Joints”, kurus pērn holandiešu blūza fani izvēlēja par valsts labāko blūza grupu. Uz Siguldas Blūza svētku skatuves „The Juke Joints” svinēs savu 30. dzimšanas dienu!

No Igaunijas pilsētas Tartu uz Siguldu atbrauks „Andres Roots Roundabout”. Grupas līderis Andress Rots ir pamatoti uzskatāms par vienu no izcilākajiem „Delta Blues” ģitāristiem un „alt.blues” kustības aizsācējiem Austrumeiropā.

Festivālu noslēgs Jam Session. Pirmo reizi festivāla vēsturē sesija būs tematiska, veltīta mutes harmonikām jeb blūmīzeram.

Ir sagadījies, ka katras grupas sastāvā ir pa mūziķim, kas pārvalda šo instrumentu, un sesijas nosaukums likumsakarīgs – „Harmonica Jam Session”!

Paralēli festivāla koncertiem Blūza kinozālē tiks rādītas videofilmas par blūzu un džezu. Būs apskatāma arī tematiska fotoizstāde.

Tirgotāji piedāvās Blūza svētku suvenīrus, skaņuplates un slavenāko džeza un blūza izdevniecību CD un DVD.

Visi šā gada festivāla koncertu dalībnieki ir izdevuši vairākus albumus, un šī būs pirmā reize, kad blūza cienītājiem būs iespēja iegādāties pilnīgi visu festivāla grupu CD un tikt pie autogrāfiem un kopīga fotoattēla.

Apmeklētāju ērtībai darbosies arī ēdināšanas un dzirdināšanas punkti. Turpinot tradīcijas, arī šogad apmeklētājiem tiks piedāvāts uz īstas uguns gatavots autentisks plovs. Ēdināšanas uzņēmums ir izgatavojis arī īpašu grilu, uz kā tiks gatavots lasis norvēģu gaumē.

Ir padomāts arī par apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām: transporta novietošanai ir rezervētas vietas Jaunās pils teritorijā iespējami tuvu ieejai estrādē, bet koncerta norises vietā ir rezervētas sēdvietas un ērta piekļūšana ar ratiņkrēslu.

 

Biļetes uz Siguldas Blūza svētkiem var nopirkt „Biļešu servisa” interneta veikalā un 200 tirdzniecības punktos Latvijā. Biļetes cena iepriekšpārdošanā – 8 lati, pasākuma dienā – 12 latu. Mūzikas skolu audzēkņiem – ieeja Blūza svētkos bez maksas. ISIC kartes īpašniekiem biļetes būs pieejamas ar atlaidi.

Siguldas ID karšu īpašniekiem līdz 1. jūlijam ir iespējams iegādāties biļeti par 4 latiem. Biļetes nopērkamas Siguldas pilsētas kultūras namā Pils ielā 10.

Maršrutā Rīga–Sigulda–Rīga tiks norīkoti autobusi. Biļetes būs pieejamas tikai iepriekšpārdošanā, kas tiks uzsākta 1. jūlijā.

0 komentāri

Komentāru nav