Latvijas jahtas dodas ceļā uz regati „The Tall Ships Races 2013”

Latvijas jahtas dodas ceļā uz regati „The Tall Ships Races 2013”
jahta „Spaniel” . F64
21-06-2013 A+ A-
25. jūnijā Latvijas jahta „Spaniel” no Andrejostas jahtkluba dosies ceļā, lai piedalītos starptautiskajā mācību burinieku un jahtu regatē „The Tall Ships Races 2013”, kas notiks no 4. jūlija līdz 6. augustam maršrutā Orhūsa (Dānija) – Helsinki (Somija) – Rīga – Ščecina (Polija). Regatē piedalīsies vairāk nekā simts burinieku un jahtas no septiņpadsmit valstīm. Dalību regates Rīgas posmā pieteikuši 104 burinieki un jahtas, un Rīga šogad regates floti uzņems no 25. līdz 28. jūlijam, vēsta Latvijas Burāšanas mācību asociācija.

Regate notiek kopš 1956. gada, un to rīko Starptautiskā burāšanas mācību organizācija „Sail Training International” (STI). 57 gadu laikā regates flote ir bijusi apmēram 100 pilsētās Eiropā, ASV, Kanādā, Bermudās, Japānā un Honkongā.

Jahta „Spaniel” piedalās regatēs „The Tall Ships Races” sešpadsmit gadu (kopš 1998. gada), un tā ir vienīgā jahta, kas šajā laika periodā izcīnījusi 17 godalgotas vietas savā klasē, tostarp septiņas pirmās vietas.

2013. gada regatē piedalīsies divas Latvijas jahtas: C klasē „Spaniel” un D klasē – „Galaxy”.

Atgādināsim, ka Rīga regati pirmoreiz uzņēma 2003. gada augustā, kad Daugavmalā bija apskatāmi 80 burinieki un jahtas no 18 valstīm. Četrās dienās kuģus apskatīja vairāk nekā 500 tūkstoši rīdzinieku un pilsētas viesu.

Latvijas Jūras administrācijas pārstāvji pasniegs jahtu „Spaniel” un „Galaxy” kapteiņiem Latvijas Jūras administrācijas Hidrogrāfijas dienesta izdotās kartes „Welcome to Latvia” un karšu komplektu „Kartes atpūtas kuģiem Baltijas jūra, Latvija”.

 

0 komentāri

Komentāru nav