LNMM krājums Rīgas pils ugunsgrēkā cietis vismazāk

LNMM krājums Rīgas pils ugunsgrēkā cietis vismazāk
21-06-2013 A+ A-
Rīgas pils ēku kompleksā esošais Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājums Rīgas pils ugunsgrēkā un tā dzēšanas darbos cietis vismazāk.

LNMM direktores vietniece krājuma darbā Ruta Lapiņa aģentūru LETA informēja, ka Rīgas pils ēku kompleksā atrodas ārzemju mākslas krātuve. Ekspozīcijas daļa atrodas „Rīgas Biržā”, bet neeksponētā daļa aizvien atrodas šajā pilī, jo to nav kur citur novietot.

Iespējams, ka LNMM krātuve ugunsnelaimē cietusi vismazāk, jo salīdzinājumā ar Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumu un Latvijas Nacionālo vēstures muzeju tas atrodas vistālāk. Tomēr starp stāviem joprojām ir ūdens, tādēļ darbinieki ir uz vietas un ik pēc laika pārbauda, vai krātuve nav apdraudēta.

Lapiņa skaidroja, ka Rīgas pilī atrodas viss, kas ir saistīts ar ārzemju mākslu, tādējādi krātuvē ir pietiekami vērtīgi un labi darbi.

Taujāta, vai LNMM krājums bijis apdrošināts, Lapiņa akcentēja, ka Latvijas muzejos darbus apdrošina tikai tad, kad tos dod ārpus telpām – izstādēm. „Apdrošināšana prasa pietiekami milzīgas summas. Mūsu muzejam par apdrošināšanu gadā vien būtu jāmaksā 10 miljonu. Turklāt – vai tad apdrošināšanai būtu tā vērtība? Kas ir nauda salīdzinājumā ar mākslas darbu. Ja pazūd nacionālās vērtības, tad nekāda nauda nevar to atgriezt,” sacīja LNMM direktores vietniece krājuma darbā.

Jau ziņots, vakar vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, ko pēc vairāk nekā piecu stundu aktīva darba izdevies lokalizēt ap plkst. 4.00. Nopostīta ap 3200 kvadrātmetru liela platība.

Vislielāko postu liesmas nodarījušas pils jumtam, jumta konstrukcijām un bēniņiem – šīs ēkas daļas izdegušas 2400 kvadrātmetru platībā. Uguns postījusi arī ceturto jeb augšējo pils korpusa stāvu 600 kvadrātmetru platībā, bet trešajā stāvā izdedzis 200 kvadrātmetru. Ugunsgrēkā cietušas gandrīz visas lielākās Rīgas pils zāles.

0 komentāri

Komentāru nav