Kairišs saņem naudu „Melānijas hronikas” pabeigšanai

Kairišs saņem naudu „Melānijas hronikas” pabeigšanai
02-04-2013 A+ A-
Nacionālais Kino centrs piešķīris 200 tūkstošus latu Viestura Kairiša topošās filmas „Melānijas hronika” pabeigšanai, kas ir vislielākā 2013. gadā izsludinātā spēlfilmu, animācijas un dokumentālo filmu finansējuma konkursā piešķirtā summa, kultūras portālu „Rīga 2014” informē NKC pārstāvji.

Filma „Melānijas hronika” top pēc Melānijas Vanagas autobiogrāfijas „Veļupes krastā” motīviem un būs pirmā Latvijā uzņemtā filma, kas vēstīs par staļinisma represijām un Baltijas tautu deportāciju. Galvenajā lomā filmā būs redzama šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo.

Kā iepriekš intervijā „Latvijas Avīzei” teicis Viesturs Kairišs, viņš aktrisi galvenajai lomai meklējis arī Latvijā, taču Sabīnei Timoteo piemīt divas ļoti būtiskas priekšrocības – viņa spēj šo stāstu uztvert ar svaigu skatījumu un vizuāli ir līdzīga Melānijai Vanagai.

Pirmie „Melānijas hronikas” filmēšanas darbi notika šā gada janvārī Zilupē, kur filmēšanas vajadzībām bija uzbūvēts Sibīrijas ciemata un ēku atveidojums.

NKC  konkursa finansējums bija 679 000 latu. No šīs summas animācijas filmu projektiem tika piešķirti 23% jeb 156 170 latu, dokumentālo filmu projektiem 18% jeb 122 220 latu un spēlfilmu projektiem 59% jeb 400 610 latu. Finansējums paredzēts filmu ražošanai, kuras plānots uzsākt vai pabeigt šogad. Finansējuma piešķiršana ir apstiprināta četrām spēlfilmām, sešām animācijas un deviņām dokumentālajām filmām.

Finansējums piešķirts arī Jāņa Cimermaņa, Māra Putniņa spēlfilmas „Džimlai Rūdi Rallallā!”, Jura Kursieša filmas „Modris” un Dāvja Sīmaņa „Pelnu sanatorijas” filmēšanas pabeigšanai.

Animācijas filmu kategorijā finansējumu darba pabeigšanai saņēmušās: Vladimira Leščiova „Cilvēks zem mākoņiem”, Daces Rīdūzes „Kraukšķītis”, Edmunda Jansona trīs daļu cikls „Lupatiņi”, Jurģa Krāsona „Seja”, Nila Skapāna „Spoku stunda”  un Jāņa Cimermaņa „Vāsa (Avārijas Brigāde Eiropā)”.

Arī dokumentālajā kino vislielāko finansējumu saņēmusi Viestura Kairiša filma – dokumentālais stāsts „Neredzamā pilsēta” par divām pilsētām – Černobiļu Ukrainā un Visaginu Lietuvā. Nauda piešķirta arī Ināras Kolmanes filmai „Sekss un PSRS. Dubultā dzīve”, tāpat filmu pabeigšanai līdzekļi ir piešķirti Herca Franka un Marijas Kravčenko „Bez bailēm”, Uģa Oltes „Dubultie svešinieki”, Dāvja Sīmaņa „Escaping Riga”, Ievas Ozoliņas „Mans tēvs baņķieris”, Lailas Pakalniņas „Viesnīca un bumba”, Ilonas Brūveres „Tapieris” un Dzintras Gekas filmas „Dieva putniņi” ražošanas pirmajam posmam.

0 komentāri

Komentāru nav