„Mammu, es tevi mīlu” plūc laurus Losandželosas kinofestivālā

„Mammu, es tevi mīlu” plūc laurus Losandželosas kinofestivālā
Publicitātes foto . kadrs no Jāņa Norda filmas „Mammu, es tevi mīlu”
24-06-2013 A+ A-
Latviešu režisora Jāņa Norda veidotā filma „Mammu, es tevi mīlu” Losandželosas filmu festivālā ieguvusi galveno žūrijas balvu, ziņo ASV mediji. Vienā no prestižākajiem ASV kinofestivāliem par galveno balvu cīnījās vēl 12 filmas, bet tikai trīs no tām bija tapušas ārpus ASV.

Kā intervijā Latvijas Radio stāstīja Nords, tad iegūtā balva ir kategorijā kā labākā pilnmetrāžas filma. „Kopš Berlīnes filmai ir diezgan plašas iespējas iekļūt jebkur. Mēs piedalāmies festivālos gandrīz katru mēnesi. No sākuma vispār bija labi, ka tikām iekšā. Bet tas, ka žūrija izvēlējās piešķirt galveno balvu mums, tas, protams, ir labs uzsitiens uz pleca,” atklāja režisors.

Viņš arī piebildis, ka šajā festivālā bijusi sīva konkurence, jo redzējis arī citas filmas no konkursa programmas, un tās esot bijušas gana spēcīgas un oriģinālas.

Jau ziņots, ka filmas skatītāju skaits Latvijā jau pārsniedzis 30 000, ierindojot to Latvijas skatītāko filmu topa augšgalā.

Filma jau plūkusi starptautiskus laurus citos nozīmīgos kinofestivālos, piemēram, Berlīnes kinofestivāla sadaļā „GenerationKplus” filma ieguva žūrijas Grand Prix balvu kā labākā spēlfilma, kā arī šā gada aprīlī piedzīvoja Ziemeļamerikas pirmizrādi starptautiski nozīmīgajā festivālā Toronto „International Film Festival KIDS”.

Filma „Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu, kurā zēns satiek prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

0 komentāri

Komentāru nav