Stacijas laukumā atklās festivālu „Rīgas ritmi”

Stacijas laukumā atklās festivālu „Rīgas ritmi”
Publicitātes foto . dziedātājs Daniels Cacija
25-06-2013 A+ A-
Šā gada 3. jūlijā uz vasaras skatuves „Origo Summer Stage”, kas atrodas Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukumā, notiks festivāla „Rīgas ritmi” atklāšanas koncerts, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāji.

Bezmaksas koncerts pilsētas centrā ir tradīcija, ko „Rīgas ritmi” iedibināja jau pirms četriem gadiem. Šovasar festivālu ieskandinās pašmāju džeza sastāvs „Riga Jazz Quartet” un izraēliešu ģitārists Ori Dakari, kā arī jauni džeza vokālisti – Laura Budreckīte (Laura Budreckyte), Evilena Protektore, Elīna Viļuma un Daniels Cacija.

Pasākuma zvaigzne – Izraēlas viesmākslinieks Ori Dakari – atspoguļos jauno izraēliešu mūzikas kultūru, kas sakņojas Izraēlas, Jemenas un Austrumeiropas mūzikā. Viņa kompozīcijas un improvizācijas aptver muzikālo spektru no džeza līdz pat tradicionālām izraēliešu kompozīcijām.

Kopā ar Ori Dakari uz skatuves kāps „Riga Jazz Quartet”, kā sastāvā apvienojušies vieni no šā brīža talantīgākajiem un inovatīvākajiem džeza māksliniekiem Latvijā: pianists Viktors Ritovs, plaša spektra sitaminstrumentu meistars Artis Orubs, džeza, funk un swing mūzikas projektu basists Edvīns Ozols, kā arī džeza saksofonists Toms Rudzinskis.

Vokāli šo priekšnesumu papildinās starptautiskā džeza vokālistu konkursa „Riga Jazz Stage 2013” dalībnieki, Grand Prix ieguvēja – Laura Budreckīte, trešās vietas ieguvēja – Evilena Protektore un finālisti – Daniels Cacija un Elīna Viļuma.

Festivāla „Rīgas ritmi 2013” atklāšanas koncerta sākums plkst. 17.00. Ieeja – bez maksas. Vairāk par festivāla „Rīgas ritmi” koncertiem – festivāla mājaslapā.

 

0 komentāri

Komentāru nav