Cēsu mākslas festivāla pasākumu izlase. Iesaka Juris Žagars

Cēsu mākslas festivāla pasākumu izlase. Iesaka Juris Žagars
Rīga 2014 . mākslas festivāla „Cēsis 2013” direktors Juris Žagars
Šo piektdien, 28. jūnijā, tiks atklāts mākslas festivāls „Cēsis 2013”, kas savas ieskaņas pirmajās trīs dienās piedāvā apmeklēt trīs koncertus, trīs izstādes, vienu performanci, vienu teātra izrādi un vienu kino seansu. Lai būtu vieglāk orientēties šajā bagātīgajā piedāvājumā, kultūras portāls „Rīga 2014” lūdza, lai festivāla direktors Juris Žagars nosauc savu šīs nedēļas pasākumu izlasi – pasākumus, ko vajadzētu apmeklēt pavisam noteikti.

„Droši varu teikt – tas noteikti ir svētdien, 30. jūnijā, Cēsu pils parka estrādē notiekošais koncerts „Raimonds Pauls un itāļu kinomūzika”,” ilgi nedomājot, teic festivāla direktors. Viņaprāt, šis koncerts, kurā piedalīsies pats maestro, operdziedātāja Ilona Bagele, kā arī jaunais un talantīgais dziedātājs Daumants Kalniņš un profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, ir profesionāla un kvalitatīva snieguma lielisks apvienojums ar vieglu vasaras pēcpusdienas mūziku.

„Pauls ar savu mūziku pats par sevi ir vērtība, un svarīgs faktors ir tas, ka koncertā piedalās profesionālais pūšaminstrumentu orķestris „Rīga” (jo pūtēju orķestris ir tikai bērēs!), kas pašlaik ir patiešām labā līmenī. Visi beidzamie orķestra koncerti aizgājuši uz „urā!” Manuprāt, šobrīd „Rīga” ir viens no interesantākajiem instrumentālajiem kolektīviem Latvijā.”

Starp citu, pat ja laika apstākļi būs nelabvēlīgi (lai gan paredzams, ka nedēļas nogalē būs labs laiks), koncerts notiks tik un tā, jo to itin viegli varot sarīkot Festivāla hallē, kas atrodas Cēsu sporta kompleksā.

Festivāla direktors akcentē, ka Cēsīs var pavadīt arī divas dienas: sestdienas, 29. jūnija, vakarā apmeklējot virtuozās akordeonistes Ksenijas Sidorovas un kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” koncertu, kas arī soloties būt patiešām brīnišķīgs muzikāls notikums, savukārt svētdien pa dienu apskatīt visas trīs festivāla ietvaros notiekošās izstādes: starptautisko laikmetīgās mākslas izstādi „Vasaras lasījumi”, izstādi „Karlīna Vītoliņa. Portreti” – teju septiņdesmit melnbaltus lielformāta portretus, kas skatāmi kādreizējās Cēsu Tipogrāfijas ražošanas zālē, un izstādi „Bezdibenis. Visvaldis Ziediņš”, kas skatītājus iepazīstinās ar iepriekš vēl neeksponētiem mākslinieka darbiem, īpašu uzmanību pievēršot darbiem uz papīra un dabas materiālu studijām, – un tad doties uz Raimonda Paula koncertu. „Tam divas trīs stundas vajadzēs pavisam noteikti, un tad var apskatīties, kas vēl jauns Cēsīs un pilī noticis,” aicina festivāla direktors.

 

Atgādināsim, ka pirms neilga laika akordeoniste Ksenija Sidorova sarunā ar mūsu portālu teica: „29. jūnijā Cēsīs uzstāšos kopā ar „Sinfonietta Rīga” un spēlēsim Pjacollas koncertu „Akonkagua”, kas rakstīts bandoneonam un kamerorķestrim.

Turklāt izdomājām, ka tas būtu labākais laiks svinēt mana otrā albuma „Fairy Tales” iznākšanu. Oficiāli gan albums iznāks 1. jūlijā, taču nolēmu izmantot unikālo iespēju savu jaunāko veikumu pirmoreiz prezentēt šeit – mājās.”

Domājot par tiem, kam patīk mazliet traki un nestandarta projekti, Žagars iesaka piektdienas, 28. jūnija, vakarā apmeklēt Latvijas Radio kora vadītāja Sigvarda Kļavas un režisora Roberta Rubīna veidoto multimediālo uzvedumu „Latvijas Radio koris, Keidžs un laiks”, kur provokatīvā kārtā savienotas atšķirīgas lietas, kas galu galā tomēr izrādās nepavisam ne tik atšķirīgas – Keidžs un Hārdijs Lediņš. „Tas noteikti būs kaut kas pilnīgi jauns!” akcentē J. Žagars, atgādinot – tiem, kam patīk klasika, uz Cēsīm vajadzētu doties sestdien un jo sevišķi svētdien, bet nepieradinātu lietu cienītājiem piemērotāks būs piektdienas vakars.

Vēl jāpiebilst, ka svētdienas, 30. jūnija, vakarā plkst. 22.00 Cēsu pils pagalmā tiks atklāta Valentīnas Freimanes britu kino klasikas izlase, izrādot V. Freimanes ievadlekciju un režisora Aleksandra Kordas vēsturisko komēdiju „Henrija VIII privātā dzīve”, kas stāsta par karaļa Henrija VIII valdīšanu un viņa daudzajām laulībām. Filmai bija lieli starptautiski panākumi, kas padarīja ungāru Aleksandru Kordu par sava laika vadošo britu režisoru, bet titullomas tēlotāju Čārlzu Loutonu – par pirmā lieluma zvaigzni.

Ar visu mākslas festivāla „Cēsis 2013” programmu var iepazīties šeit.

0 komentāri

Komentāru nav