Trešais „Rīgas festivāls” pulcējis vairāk nekā 7000 apmeklētāju

Trešais „Rīgas festivāls” pulcējis vairāk nekā 7000 apmeklētāju
Publicitātes foto . „Rīgas festivāla” noslēguma koncerts, soprāns Miša Brigergosmane
25-06-2013 A+ A-
Pagājušajā nedēļas nogalē Dzintaru koncertzālē ar soprāna Mišas Brigergosmanes un izcilās latviešu vijolnieces Baibas Skrides uzstāšanos noslēdzies trešais „Rīgas festivāls”, šogad 14 koncertos pulcējot vairāk nekā 7000 klausītāju, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla rīkotāju VSIA „Latvijas Koncerti” pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Kā pastāstīja Pučka, lielākā daļa šā gada „Rīgas festivāla” koncertu bija izpārdoti, bet vislielāko publikas atsaucību guva „Rīgas festivāla” atklāšanas koncerts „Vestards Šimkus. Vāgnera idille”, „Vīns un mūzika. Itālija”, „Čella un akordeona burvība” ar Ksenijas Sidorovas un Gunas Āboltiņas piedalīšanos, kā arī mūzikas un dzejas uzvedums „Imants un Ziedonis”.

Abu pēdējo koncertu biļetes tika izpārdotas rekordīsā laikā, tāpēc „Rīgas festivāla” programmā tika iekļauti šo programmu papildkoncerti, kas arī tika pilnībā izpārdoti.

Par godu Riharda Vāgnera 200. jubilejas gadam komponista mūzika izskanēja gan „Rīgas festivāla” atklāšanas, gan noslēguma koncertā.

3. jūnijā Lielajā ģildē „Rīgas festivālu” atklāja publikas iemīļotais pianists Vestards Šimkus, prezentējot savu soloalbumu „Wagner Idyll” („Vāgnera idille”). Savukārt 20. jūnijā „Rīgas festivāla” noslēguma koncertā Dzintaru koncertzālē kanādiešu operzvaigzne Miša Brigergosmane talanta spožumu atklāja Riharda Vāgnera ciklā „Vēzendonkas dziesmas”. Kopā ar viņu koncertā varējām baudīt pasakaini skaisto Pētera Čaikovska Vijoļkoncertu izcilās latviešu vijolnieces Baibas Skrides un Modesta Pitrēna vadītā Lietuvas Nacionālā simfoniskā orķestra atskaņojumā.

Daļa „Rīgas festivāla” programmas arī šogad norisinājās ārpus Rīgas – Saulkrastos un Mežotnē –, bet pirmoreiz „Rīgas festivāla” programmā bija iekļauta arī vizuālās mākslas izstāde „Alternatīvā mode pirms glancētajiem žurnāliem, 1985–1995”, kas vēl līdz 14. jūlijam ir aplūkojama Laikmetīgās mākslas centrā „kim?”.

„Rīgas festivāls” ir lielākais klasiskās mūzikas festivāls Baltijā, to rīko VSIA „Latvijas Koncerti”, pulcējot pasaules klasiskās un džeza mūzikas zvaigznes un Latvijas spožākos māksliniekus. Šā gada 19. aprīlī „Rīgas festivāls” kā pirmais un pagaidām vienīgais Latvijas kultūras forums tika uzņemts Eiropas Festivālu asociācijā (EFA), kas ir vecākais kultūras tīkls Eiropā un apvieno prestižākos festivālus Eiropā un ārpus tās robežām.

0 komentāri

Komentāru nav