„Sapņu komandas” fragmentus iekļauj FIBA muzeja ekspozīcijā

„Sapņu komandas” fragmentus iekļauj FIBA muzeja ekspozīcijā
kadrs no filmas „Sapņu komanda 1935”
25-06-2013 A+ A-
Režisora Aigara Graubas spēlfilmas „Sapņu komanda 1935” („Dream Team 1935”) fragmenti ievietoti Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) jaunajā muzeja „Home of Basketball” pastāvīgajā video izstādē.

Ar Graubas filmas palīdzību tagad dokumentēta arī Latvijas dalība FIBA dibināšanā un svinēta Latvijas komandas uzvara pirmajā Eiropas basketbola čempionātā 1935. gadā trenera Valdemāra Baumaņa vadībā, informēja „Platforma Film” pārstāvis Kristians Alhimionoks.

Pagājušajā nedēļa Ženēvā FIBA svinēja 81. jubileju, atklājot jaunu biroju un basketbola muzeju. Atklāšanas ceremonijā un svinībās bija arī Latvijas pārstāvji, tostarp Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins, LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, bijušais LBS prezidents Ojārs Kehris un Latvijas goda konsuls Ņujorkā Daris Dēliņš.

Šīs svinības bija īpaši nozīmīgas Latvijai divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, 1932. gada 18. jūnijā Latvija bija viena no astoņām valstīm, kas bija klāt pie FIBA dibināšanas. Otrkārt, 400 svinību dalībniekiem, kas sabraukuši uz Ženēvu no visiem pasaules kontinentiem, bija iespēja redzēt izvilkumu no Graubas spēlfilmas „Dream Team 1935”.

Filma „Sapņu komanda 1935” ir uz patiesiem notikumiem balstīts patriotisks veiksmes stāsts par pirmajām Eiropas meistarsacīkstēm basketbolā 1935. gadā Ženēvā, kur Latvija kļuva par pirmo Eiropas čempioni. Filmas centrā ir Latvijas valstsvienības treneris Valdemārs Baumanis un viņa izveidotā „Sapņu komanda”.

Filmas galvenos varoņus atveido aktieri: Jānis Āmanis, Inga Alsiņa, Mārcis Manjakovs, Jānis Vimba, Viktors Ellers, Andris Bulis, Mārtiņš Liepa, Artūrs Putniņš, Mārtiņš Počs, Miķelis Žideļūns, Artūrs Krūzkops, Gints Andžāns un citi.

„Sapņu komanda 1935” pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada 19. novembrī.

0 komentāri

Komentāru nav