Esplanādē skanēs sāmu joikas

Esplanādē skanēs sāmu joikas
Publicitātes foto . dziedātājs Jergens Stēnbergs
„Rīga 2014” radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” piektdien, 5. jūlijā, uzstāsies viesis no Zviedrijas pilsētas Ūmeo – sāmu joiku dziedātājs Jergens Stēnbergs (Jörgen Stenberg) ar grupu.

Kā muzikālo apvienību raksturo paši tās dalībnieki, grupa dzied tradicionālas sāmu dziesmas – joikas, ar „nelielu mūsdienīgu piesitienu”. Grupas līderis Jergens ir sāms, kas nāk no neliela ciemata netālu no Ūmeo. Viņš apbalvots par to, ka joiku tradīcijas nes tālāk un dalās ar šo kultūras mantojumu.

Koncerta sākums plkst. 16.30.

Sāmu zeme, jeb kā to paši sāmi sauc Sápmi – atrodas Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Krievijas ziemeļu daļā. Otra 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta Ūmeo atrodas šo sāmu apdzīvoto teritoriju dienvidu daļā un savu kultūras galvaspilsētas gada programmu veido, lielā mērā pakārtojot tradicionālajam sāmu gada astoņu gadalaiku dalījumam, bet sāmu kultūras mantojums ir viens no galvenajiem programmas akcentiem.

Ūmeo ir otra 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta, kultūras galvaspilsētas projekta ietvaros abas puses veicina dažāda veida kontaktus, rada kopīgus projektus. Atgādinām, ka Rīgas un Ūmeo sadarbības ietvaros Brīvdabas muzejā ir skatāma fotoizstāde „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki”.

0 komentāri

Komentāru nav