Pagalmu svētki „Lielās talkas pagalmu kustības” sakoptajās vietās

Pagalmu svētki „Lielās talkas pagalmu kustības” sakoptajās vietās
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Balvu ielas 9 pagalms šā gada pavasarī
26-06-2013 A+ A-
Ceturtdien, 27. jūnijā, notiks pirmie „Lielās talkas pagalmu kustības” rīkotie Pagalmu svētki, kas kopā aicinās visus iedzīvotājus, studentus, atbalstītājus, kas šā pavasara Lielajā talkā bija iesaistīti trīs Rīgas pagalmu sakopšanā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē „Lielās talkas pagalmu kustības” pārstāve Anete Lesīte.

Atgādinām, ka iedzīvotājiem, sadarbojoties ar jaunajiem dizaineriem, Rīgā tika sakopti Balvu ielas 9, S. Eizenšteina 63 un Valdeķu ielas 15 namu pagalmi. Visos šajos pagalmos 27. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 21.00 tiks izrādīta pagalmu video pirmizrāde „Mūsu pagalms pirms un pēc…” – par to, kādi pagalmi izskatījās pirms to labiekārtošanas, kā noritēja talka un kāda dzīve pagalmos ir tagad. Plānota arī puķu stādīšana, radošās darbnīcas, kopīgs iedzīvotāju pikniks.

Iedzīvotāji Pagalmu svētku ietvaros radīs arī pasaulē pirmo „Mana pagalma gleznu galeriju”.

Pagalmu svētku mērķis ir iedzīvotājiem sniegt iedvesmu tālākām rūpēm un sava pagalma aprūpēšanai, kā arī dot apjausmu, ka kopīgiem spēkiem ir iespējams izdarīt vairāk nekā pat jebkad izsapņots.

Talka savā pagalmā ir arī lieliska iespēja iedzīvotājiem tuvāk iepazīties vienam ar otru un vienoties par turpmākām kopīgām darbībām.

„Lielās talkas pagalmu sakopšanas kustība” ir viens no Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas pilotprojektiem, kas aizsācies pirms vairākiem gadiem un kulmināciju sasniegs nākamgad.
 

Šīs kustības mērķis ir iekustināt iedzīvotājus Rīgā un visā Latvijā kopīgiem spēkiem pārveidot savu apkārtējo telpu – daudzdzīvokļu namu pagalmu un apkārtni, radīt dažādu vecumu iedzīvotāju grupām ērtu un skaistu vidi, kur pavadīt brīvo laiku, satikties un arī ikdienā izmantot sava nama pagalmu.
 

„Lielās talkas pagalmu sakopšanas kustības” idejas autore ir Anete Lesīte, tās līdzradītāji ir Latvijas Jauno arhitektu kustība, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrība un daudzi Lielās talkas atbalstītāji. Lielā talka aicina – līdz 2018. gadam, kad Latvijai būs 100 gadu, padarīsim Latviju par tīrāko un sakoptāko valsti pasaulē!

„Lielās talkas pagalmu kustība” ir iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā Izdzīvošanas komplekts”.

0 komentāri

Komentāru nav