Tikšanās vieta - dizaina objekts Saules pulkstenis Origo Universi

Tikšanās vieta - dizaina objekts Saules pulkstenis Origo Universi
Publicitātes foto
26-06-2013 A+ A-
Pie tirdzniecības centra „Origo” izvietots jauns, deviņus metrus plats interaktīvs un izglītojošs dizaina objekts – saules pulkstenis „Origo Universi” –, kas turpmāk rosinās ikvienu tuvumā esošo cilvēku noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos Eiropas pilsētu objektus.

Šis projekts atrodas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautajā Rīgas vēsturiskajā centrā – Stacijas laukumā –, kas ir nozīmīgākā mūsu galvaspilsētas publiskā telpa. Objekts ir ne tikai jauns mākslas darbs pilsētvidē, bet arī zaļas un ilgtspējīgas domāšanas piemērs, jo tajā izmantotie gaismas ķermeņi ir energoefektīvi.

Saules pulkstenī „Origo Universi” ir iestrādāts vairāk nekā 200 solārā LED stikla gaismas ķermeņu, kas pulksteni tumšajā diennakts laikā izgaismos ar uzkrāto dienas saules enerģiju.

Dizaina objektu var izmantot interaktīvi, saulainā laikā paceļot roku un sekojot norādījumiem centrā izvietotajā astoņnieka formas figūrā (analemmā), kas atveido Saules kustību virs Zemes. Izmantojot vietu rādītāju koordinātas, kas atzīmētas 11 Latvijas pilīm un 10 nozīmīgākajiem Eiropas pilsētu kultūras objektiem, var iegūt plašāku informāciju par konkrēto kultūras objektu.

Dizaina objekts ir „Linstow Center Management” dāvana pilsētai un tās iedzīvotājiem, Rīga – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsēta sagaidot. Projekta idejas un dizaina autors dizainers Valdis Majevskis, izstrādāts sadarbībā ar datorzinātņu doktoru Mārtiņu Gillu.

0 komentāri

Komentāru nav