Nelsons paraksta līgumu ar Bostonas Simfonisko orķestri

Nelsons paraksta līgumu ar Bostonas Simfonisko orķestri
Ekrānšāviņš / bostonglobe.com . diriģents Andris Nelsons parakstījis līgumu ar Bostonas Simfonisko orķestri
26-06-2013 A+ A-
Otrdien, 25. jūnijā, izcilais latviešu diriģents Andris Nelsons parakstīja līgumu ar Bostonas Simfonisko orķestri, kļūstot par tā piecpadsmito muzikālo vadītāju, vēsta laikraksta „Boston Globe” mājaslapa. Svinīgi sagaidot Andra Nelsona ierašanos, Bostonas pašvaldība 25.jūniju pasludināja par "Andra Nelsona dienu", sarīkojot virkni dažādu svinību par godu jaunajam orķestra diriģentam.

Vakar Nelsons ar mūziķiem, orķestra valdes locekļiem un klausītājiem tikās Bostonas „Symphony Hall”, īsā uzrunā atklājot, ka jūtas kā sapnī.

„Es patiešām uzskatu, ka mūzika ir mūsu dvēseles maize. Jūtos patiesi pagodināts, ka kļūšu par daļu no muzikālās ģimenes, kas rūpējas par visu mūsu dvēselēm. Un Bostonā jūtos patiešām laimīgs!”

Laikraksts vēsta, ka, īsu brīdi aplūkojis koncertzāles griestus, Nelsons paziņoja: „„Symphony Hall” ir labākā Amerikas koncertzāle!” Diriģents arī pauda vēlmi vairāk koncertēt ar Bostonas Simfonisko orķestri, norādot: "Ja tu brauc ar "Ferrari", tu gribi to parādīt pasaulei."

Atgādināsim, ka Nelsons pie Bostonas Simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies ilggadējā diriģenta Džeimsa Levaina vietā, kurš šo orķestri vadīja divpadsmit gadu - līdz 2011.gadam. 34 gadus vecais Nelsons kļūs par jaunāko Bostonas simfoniskā orķestra galveno diriģentu vairāk nekā simt gadu laikā.

Nelsons līgumu parakstīja ar pildspalvu, kas izgatavota no „Symphony Hall” vecās koncertskatuves dēļiem. Līgums paredz, ka Bostonas Simfoniskais orķestris būs Andra Nelsona prioritāte un galvenā darbavieta. Darbu orķestrī Andris Nelsons uzsāks šā gada septembrī, taču jau 27.jūlijā Nelsons Tanglvudas (Tanglewood) festivālā diriģēs Bostonas Simfonisko orķestri un kori, atskaņojot Verdi „Rekviēmu”, kurā dziedās arī viņa dzīvesbiedre Kristīne Opolais (soprāns). Savukārt Nelsona pirmā uzstāšanās orķestra diriģenta amatā būs 17.oktobrī, vadot Vāgnera, Mocarta un Brāmsa koncertprogrammu

Visu rakstu par Andra Nelsona viesošanos Bostonā var izlasīt šeit.

 

0 komentāri

Komentāru nav