Grācā notiks pirmā Eiropas koru olimpiāde

Grācā notiks pirmā Eiropas koru olimpiāde
„Interkultur” preses foto
26-06-2013 A+ A-
Austrijas pilsētā Grācā no 14. līdz 21. jūlijam notiks pirmā Eiropas koru olimpiāde, ko rīko organizācija „Interkultur” – Pasaules koru olimpiādes rīkotāji.

Eiropas koru olimpiāde ir Pasaules koru olimpiādes kontinetālā versija. Āzijas koru olimpiāde pirmo reizi notika 2009. gadā, plānots, ka turpmākajos gados šādi „dziesmu kari” tiks rīkoti arī citos kontinentos. Atgādinām, ka 2014. gadā, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, Pasaules koru olimpiāde notiks Latvijā.

Eiropas koru olimpiāde sastāv no vairākām daļām: pirmā – profesionālo koru konkurss („Champions Competition), kurā var piedalīties arī augsti novērtēti un savu prasmi pierādījuši amatieru kori; otrā – Austrian Open Competition, kurā aicināts pieteikties ikviens koris no visas pasaules, kas 14 dažādās kategorijās cīnīsies par diplomiem, zelta medaļām un Grand Prix – Štīrijas balvu (Styria-Prize).

Visas sešas festivāla dienas Grācas koncertzālēs notiks olimpiādes konkursa uzstāšanās, bet paralēli tiem būs koru draudzības un sadziedāšanās koncerti. Šajos koncertos piedalīsies arī tie kori, kas nav iekļuvuši konkursa programmā.

Līdzās festivālam Štīrijas galvaspilsētā Grācā norisināsies arī Pirmā starpreliģiju konference, kuras kulminācija būs Eiropas koru olimpiādes dalībnieku koncerts Songs of Spirit, kurā izskanēs Džuzepes Verdi „Rekviēms”.

Vairāk par pirmo Eiropas koru olimpiādi var izlasīt organizācijas „Interkultur” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav