Leļļu mākslas muzeja izstāde „Kofermājiņu ceļojums” Vācijā

Leļļu mākslas muzeja izstāde „Kofermājiņu ceļojums” Vācijā
Publicitātes attēls
27-06-2013 A+ A-
Vācijas pilsētā Pronstorfā, netālu no Lībekas, 23. jūnijā tika atklāta latviešu mākslinieces Ināras Liepas veidotā Leļļu Mākslas muzeja izstāde „Kofermājiņu ceļojums”, ko Līgo svētku priekšvakara noskaņā atklāja Zēgebergas apgabala landrāte Juta Hartvīga (Jutta Hartwieg) un vēstniecības Berlīnē padomniece Guna Japiņa, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Latvijas vēstniecības Vācijā pārstāvji.

Pronstorfa ir viena no Šlēzvigas–Holšteinas Mūzikas festivāla pasākumu norises vietām, tādēļ īpaša loma festivālā ir veltīta muzikālām rotaļlietām. Leļļu mākslas muzeja izstāde aplūkojama galerijā „antique & art Pronstorf”.

Tajā izstādītās „kofermājiņas” katra ir veltīta noteiktai tēmai, kā arī konkrēta vēstures posma rotaļlietām, kas ir kā sava laikmeta liecība.

Tādējādi izstāde atbilst vienai no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas aktivitātēm – „Liktens lietu muzeja” izveidei, radot Latvijas cilvēku „liktens lietu” atbalsis arī Vācijā.

Izstādē aplūkojamas gan rūpnieciski ražotas rotaļlietas, gan izstādes autores un leļļu mākslinieces Ināras Liepas autordarbi.

Leļļu izstāde ir viens no Baltijas Kultūras vasaras programmas pasākumiem. Izstādes rīkošanu atbalstīja nodibinājums „Rīga 2014” un Latvijas vēstniecības Berlīnē.

Papildu informācija par izstādi pieejama šeit.

0 komentāri

Komentāru nav