„Liepājas vasarā” Tigula elektroakustiskā programma „Labyrinthus”

„Liepājas vasarā” Tigula elektroakustiskā programma „Labyrinthus”
Publicitātes foto . Raimonds Tiguls un Rīgas Saksofonu kvartets
27-06-2013 A+ A-
10. jūlijā plkst. 19.00 Liepājas muzejā festivāls „Liepājas vasara” aicina izbaudīt Rīgas Saksofonu kvarteta un komponista Raimonda Tigula jauno elektroakustisko programmu „Labyrinthus” ar daudzslāņainu muzikālo faktūru un Ginta Apsīta videoprojekcijām, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja festivāla rīkotāju pārstāve Iveta Vēvere.

Rīgas Saksofonu kvartets un komponists Raimonds Tiguls jau iepriekš ir sadarbojušies vairākās kamermūzikas programmās; nu ir tapis jauns kopdarbs – programma „Labyrinthus” saksofonu kvartetam un elektronikai. „Tā ir skaņu un pat žanru sintēze, it kā divu pretpolu savienošanās, kas rada vienotu, bet fonētiski daudzslāņainu mūzikas faktūru,” stāsta idejas autors Raimonds Tiguls.

Papildu dimensiju šim multimediju projektam piešķirs Ginta Apsīta veidotās videoprojekcijas.

„Tas būs aizraujošs skaņas un gaismas labirints. Pasaulē slavena labirintu pētniece, amerikāniete Lorīna Ārtresa reiz teikusi, ka labirinta ceļš attīra prātu un sniedz apskaidrību. Tas aicina uz darbību, nomierina cilvēku satricinājumos un dzīves pārmaiņu brīžos, palīdz saskatīt dzīvi kā ceļu – svētceļojumu.

Un cilvēki saprot, ka viņi ir nevis cilvēciskas būtnes uz garīga ceļa, bet garīgas būtnes uz cilvēciska ceļa,” par jauno programmu stāsta Rīgas Saksofonu kvarteta pārstāvis Ainars Šablovskis.

Raimonds Tiguls ir komponists, multiinstrumentālists, producents, kas strādā instrumentālās, ambientās, elektroniskās un elektroakustiskās mūzikas jomā. Izdevis albumus „Moonlight Sound Design”, „De Angelis” (kopā ar „Schola Cantorum Riga”), „4 Vēji”, „Bay Lounge”, „Zils. Balts. Zaļš” un citus. Saņēmis vairākas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas tautas mūzikas un instrumentālās mūzikas kategorijās. Radījis mūziku teātra izrādēm „Amadejs”, „Spilvencilvēks”, „Kaligula”, „Killera dienasgrāmata” un „Vējiem līdzi”, kā arī televīzijas seriālam „Likteņa līdumnieki”.

Rīgas Saksofonu kvartets daudzsološi sevi pieteica 1992. gadā, un tieši ar tā darbību ir aizsākusies akadēmiskā saksofona ēra latviešu mūzikā. Toreiz kvarteta komanda bija cita, vairākkārt notikušas izmaiņas, un vienīgais mūziķis, kas palicis kvartetā līdz pat šodienai, ir tā izveidotājs Artis Sīmanis. Par aktīvu koncertdarbību un augstu māksliniecisko sniegumu 1999. gadā Rīgas Saksofonu kvartets saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu.

Kvartets ir piedalījies starptautiski nozīmīgos mūzikas festivālos un ir centrālā ass starptautiskajam saksofonmūzikas festivālam „Saxophonia”.

Programmā „Labyrinthus” Rīgas Saksofonu kvartets uzstāsies pavisam jaunā sastāvā – vecbiedriem Artim Sīmanim un Ainaram Šablovskim pievienosies dāmas Ilze Lejiņa un Daiga Solovjova.

Biļetes uz festivālu „Liepājas vasara” var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Papildu informācija par festivālu atrodama Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā www.lso.lv.

0 komentāri

Komentāru nav