Orķestra „Rīga” vasaras sezonas koncerti

Orķestra „Rīga” vasaras sezonas koncerti
Imants Strangots
28-06-2013 A+ A-
2013. gada vasarā profesionālais pūtēju orķestris „Rīga” uzstāsies nozīmīgos kultūras pasākumos – Rīgas svētkos augustā, Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos jūlijā, Cēsu mākslas festivālā jūnijā, kā arī sniegs garīgās mūzikas koncertu Rīgas Domā.

Jau 30. jūnijā orķestris „Rīga” pirmo reizi piedalīsies Cēsu mākslas festivālā ar koncertu „Raimonds Pauls un itāļu kinomūzika”. Diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā Cēsu pils parka estrādē tiks atskaņoti Dž. Rosīni, Dž. Bārnsa skaņdarbi un N. Rotas komponētie skaņu celiņi.

Savukārt otrajā daļā piedalīsies maestro Raimonds Pauls kā komponists un pianists. Skanēs divi instrumentāli opusi, kas tika atjaunoti un celti dienas gaismā 2012. gadā orķestra „Rīga” 40 gadu jubilejas koncertā „Mūzika iedvesmai” – 1967. gadā sacerētā R. Paula džeza svīta „Melnās krāsas” un 1964. gadā tapusī Rapsodija klavierēm un orķestrim. Skanēs arī R. Paula vokālās kompozīcijas Ilonas Bageles un Daumanta Kalniņa izpildījumā, kā arī melodija no kinofilmas „Ilgais ceļš kāpās” ar Oskara Petrauska saksofona solo. Papildu informācija: www.cesufestivals.lv.

Šīs vasaras lielākajā notikumā – XXV Vispārējos latviešu Dziesmu svētkos – orķestris „Rīga” piedalīsies noslēguma koncertā „Līgo” Mežaparka estrādē un Svētku gājienā, kur tradicionāli orķestrim „Rīga” ir gods uzsākt Rīgas pilsētas kolektīvu gājienu kopā ar Rīgas vadību un Rīcības komiteju.

Savukārt 10. augustā Rīgas Domā orķestris „Rīga” saviem klausītājiem dāvās iespēju dzirdēt vienu no skaistākajiem un romantiskākajiem garīgās mūzikas lieldarbiem – franču komponista Šarla Guno „Svētās Cecīlijas svinīgo mesu”. Atskaņojumā piedalīsies Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, orķestris „Rīga”, solisti Aira Rūrāne, Viesturs Jansons, Krišjānis Norvelis un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Rīgas Doma kasē, „Biļešu paradīzes” kasēs.

Rīgas svētku programmā 17. augusta vakarā ir iekļauts profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” koncerts „La Dolce Vita” ar dziesmām no Andreas Bočelli repertuāra, neapolitāņu melodijām un Nino Rotas kinomūziku. Šai koncertā solisti būs Ilona Bagele, Ingus Pētersons un Andris Ludvigs, turklāt mūziku papildinās Uģa Brikmaņa videoprojekcijas. Papildu informācija: www.rigassvetki.lv.

0 komentāri

Komentāru nav