Krievijas zelta „Nīki” saņem Sokurova „Fausts”

Krievijas zelta „Nīki” saņem Sokurova „Fausts”
LETA/EPA . Režisors Aleksandrs Sokurovs
03-04-2013 A+ A-
Krievijas Kinoakadēmijas balvu „Nīke”, kas 2. aprīļa vakarā tika pasniegta Maskavas Valsts akadēmiskajā operetes teātrī, kā labākā 2012. gada filma saņēmusi režisora Aleksandra Sokurova kinolente „Fausts”, pats filmas veidotājs saņēmis balvu kā labākais režisors, raksta ārvalstu prese.

Balvu saņēmis arī Mefistofeļa lomas atveidotājs krievu aktieris Antons Adasinskis, kurš šoreiz labākā aktiera kategorijā „Nīki” dalīja ar Maksimu Suhanovu. Viņu žūrija novērtējusi par lomu Andreja Proškina filmā „Orda”. Pie „Nīkes” tikusi arī filmas „Orda” galvenās sieviešu lomas atveidotāja Roza Hairuļina.

Jaunākā Sokurova vēsturisko filmu tetraloģijas filma (tetraloģijā iekļautas arī filmas „Molohs”, „Vērsis” un „Saule”) „Fausts” uz lielajiem ekrāniem nonāca 2012. gadā, un kopumā tā Krievijas Kinoakadēmijas balvai bija nominēta astoņās kategorijās. Iepriekš filma jau novērtēta Venēcijas kinofestivālā, kur tā 2011. gadā saņēma galveno balvu – „Zelta lauvu”.

Sokurova „Fausta” pamatā ir Johana Volfganga fon Gētes slavenās poēmas pirmā daļa, filmas scenārija autors ir Jurijs Arabovs. Filmēšanas vajadzībām Prāgas tuvumā tika uzbūvēta vesela pilsēta. Titullomā filmā redzams vācu aktieris Johanness Cailers.

Sokurova „Fausta” galvenā konkurente – filma „Orda” – bija nominēta 11 kategorijās, tostarp galvenajā – Labākā filma. Kopumā tā saņēmusi septiņas „Nīkes”, tostarp par labākajiem kostīmiem, labāko operatora darbu, labāko mūziku, mākslinieka un skaņu režisora darbu, kā arī jau iepriekš minētās divas balvas abiem galveno lomu atveidotājiem.

Krievijas Kinoakadēmijas balva „Nīke” šogad tika pasniegta 26. reizi. Šoreiz ceremonijā līdzās balvu saņēmējiem tika izvēlēts jaunais Krievijas Kinoakadēmijas prezidents, par kuru kļuva slavenais krievu režisors Andrejs Končalovskis. Līdzšinējais šīs organizācijas vadītājs Aleksejs Batalovs turpinās darboties kā „Nīkes” goda prezidents.

0 komentāri

Komentāru nav