Botāniskajā dārzā būs krāšņā „Rīgas puķu balle”

Botāniskajā dārzā būs krāšņā „Rīgas puķu balle”
F64
Latvijas Universitātes (LU) Botāniskajā dārzā no 4. līdz 7. jūlijam jau 13. reizi notiks krāšņie vasaras svētki „Rīgas puķu balle 2013”. Svētku viesus priecēs ziedi un stādi, mūzika un izstādes. Būs iespēja iegādāties stādus un gūt jaunas idejas savam dārzam, tāpat ikvienam viesim tiks dāvāta iespēja izpausties radošajās darbnīcās, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Botāniskā dārza pārstāvji.

Šogad svētkos, kā ierasts, būs ziedi un labākie Latvijas stādi, mūzika, darbnīcas lielajiem un mazajiem, izjāde ar zirdziņu un dažādas mākslas aktivitātes, kurās iespējams radoši izpausties.

Katru dienu būs atvērta kāda no darbnīcām, kur varēs iemēģināt roku papīra izgatavošanas mākslā, keramikas darbnīcā, iemācīties gatavot vainagu vai citus rotājumus no dabas materiāliem, kā arī gleznot pie molberta brīvā dabā.

Ar Spānijas Karalistes vēstniecības Latvijā atbalstu tapusi 18. gadsimta spāņu botāniķa Hosē Selestino Mutsa (José Celestino Mutis) augu zīmējumu izstāde, bet ar Japānas vēstniecības Latvijā atbalstu – Bonsai izstāde. Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācija piedāvā orhideju ekspozīciju. Griezto ziedu izstāde priecēs ar jaunākajām tendencēm griezto rožu, gerberu, lizanšu, delfīniju un citu ziedu modē.

Piektdien, 5. jūlijā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 dārzā dažādās vietās un laikos varēs vērot laikmetīgās dejas performanci Latvijas Kultūras koledžas audzēkņu izpildījumā, bet vakarā no plkst. 20.00 līdz 23.00 Latvijas Universitātes pūtēju orķestris un Siguldas pūtēju orķestris „Sidrabskaņas” spēlēs vakara koncertu – zaļumballi „Vasaras saulrietā”.

Sestdien, 6. jūlijā, no plkst. 14.00 līdz 15.30 uzstāsies folkloras kopa „Atbalss” no Baškīrijas, „Dzieti”, „Jumaleņa”, lietuviešu lauku kapela „Jurginas” un Nīcas etnogrāfiskais ansamblis. Savukārt svētdien, 7. jūlijā, ar „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” atbalstu būs iespēja tiešraidē brīvā dabā no pulksten 10.00 vērot Dziesmu un deju svētku norisi, tai skaitā Dziesmu svētku gājienu, un plkst. 19.00 Dziesmu svētku noslēguma koncertu „Līgo”.

Tropu tauriņu mājā no Dienvidamerikas un DA Āzijas tauriņu audzētājiem saņemtas 150 kūniņas ar smaragda dižtauriņiem, stiklspārņiem, zilajiem morfīdiem un helikonīdiem, kas no kūniņām izlidos tieši „Puķu balles” laikā.

Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs atrodas Rīgā, Pārdaugavā, Kandavas ielā 2. Ieejas maksa apmeklētājiem no 4. līdz 7. jūlijam: skolēniem Ls 1,50, pensionāriem un studentiem – Ls 2, pieaugušajiem – Ls 2,50. Par Tropu tauriņu mājas apmeklējumu jāmaksā papildus.

Vairāk informācijas lasi LU Botāniskā dārza mājaslapā.

Atgādinām, ka „Rīgas puķu balle” 2014. gadā būs viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas pasākumiem, kas iekļauts tematiskajā līnijā „Rīgas karnevāls”.

 

0 komentāri

Komentāru nav