LED gaismas Skrundas vainagā. Rīgā būs e-rokdarbu studija

LED gaismas Skrundas vainagā. Rīgā būs e-rokdarbu studija
Publicitātes foto
28-06-2013 A+ A-
Dziesmu un deju svētku nedēļā, ceturtdien, 4. jūlijā, plkst. 14.00 RIXC Mediju telpā norisināsies atvērtā elektronisko rokdarbu studija, kurā darbosies somu mākslinieces Rāmija Gorišankara (Ramyah Gowrishankar) un Kati Hīpe (Kati Hyyppä), kultūras portālu „Rīga 2014” informē RIXC pārstāve Agnese Baranova.

Studija būs atvērta no plkst. 14.00 līdz 18.00. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs iepazīties un arī paši iesaistīties elektronisko rokdarbu darināšanā.

Studijas noslēgumā plkst. 18.00 notiks elektronisko rokdarbu publiska prezentācija. Mākslinieces iepazīstinās ar saviem pētījumiem un pieredzi e-izšūšanā, parādīs to, kā tradicionāli tekstilizstrādājumi – vainagi vai jostas – var kļūt par mūsdienīgi interaktīviem modes dizaina izstrādājumiem, ja, tos darinot, izmantojam dažādus elektronikas materiālus – LED gaismas un sensorus.

Apmeklētājiem būs arī iespēja pašiem pielaikot Skrundas tradicionālā vainaga elektroniskās versijas.

Abas mākslinieces ir dibinājušas Somijā apvienību eCrafts” (e-rokdarbi), kas piedāvā dažādām auditorijām, jo īpaši jauniešiem, apgūt tradicionālo izšūšanu, izmantojot mūsdienīgus elektronikas materiālus. Pētot tradicionālos rokdarbu paraugus, kā arī iedziļinoties vietējās kultūras tradīcijās un folklorā, mākslinieces izmanto elektronikas aksesuārus, lai šos tradicionālos izstrādājumus papildinātu un aktualizētu.

„Elektroniskie rokdarbi” ir daļa no rezidenču centra SERDE pasākumiem, kas turpina mūsdienīgu Latvijas kultūras mantojuma apzināšanu un popularizēšanu starptautiskā un starpdisciplinārā mērogā ar mērķi iepazīstināt plašāku sabiedrību ar tradicionālajām rokdarbu prasmēm un to mūsdienīgām interpretācijām.

2012. gadā mākslinieces saņēma stipendiju radošajam darbam SERDEs rezidencē. Par darba tēmu viņas izvirzīja vēsturiskā Skrundas vainaga izpēti un rekonstrukciju ar elektroniskās izšūšanas metodi.

Rezidences ietvaros tapa divi Skrundas vainaga prototipi ar dažādām elektroniskām versijām.

„Elektronisko rokdarbu” atvērto studiju un prezentāciju rīko Starpnozaru mākslas grupa un rezidenču centrs SERDE sadarbībā ar Jauno mediju kultūras centru RIXC.

RIXC Mediju telpas adrese: 11. novembra krastmalā 35 (ieeja no Minsterejas ielas). Piedalīšanās pasākumā bez maksas.

 

0 komentāri

Komentāru nav