Sestdienās „Esplanādē 2014” rādīs latviešu kinofilmas

Sestdienās „Esplanādē 2014” rādīs latviešu kinofilmas
Kaspars Garda, Rīga 2014
28-06-2013 A+ A-
Sestdienu vakaros radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” rādīs latviešu kino. Sadarbībā ar Nacionālo Kino centru šosestdien, 29. jūnijā, plkst. 21.00 tiks demonstrēta filma „Ķīlnieks”, kā arī animācijas filmas pieaugušajiem „Latvietis” un „Kora turneja”.

Šīs sestdienas filmu izvēle ir īpašs veltījums Dziesmu un deju svētkiem, lai īsi pirms svētku sākšanās kino valodā ieskandinātu svētku norisi. Lailas Pakalniņas režisētajā filmā nolaupīta lidmašīna nosēžas Rīgas lidostā, un savām prasībām „terorists” pievieno arī ķīlnieka – septiņgadīga puikas vēlmes: vietējo šokolādi, pašmācības disku latviešu valodas apguvei, Dziesmu svētkus un biatlonistu paraugdemonstrējumus.

Savukārt Jāņa Cimermaņa veidotā animācijas filma „Latvietis” ir unikāls pierādījums kinomākslas spēkam, jo astoņās minūtēs asprātīgi izstāstīta Latvijas vēsture no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. Tāpat tiks demonstrēta Edmunda Jansona 2012. gada animācija „Koru turneja”.

Radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014” vasaras garumā kļūs par vietu koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” būs nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs un vienlaikus jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietota Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītava, „Rīga 2014” informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori.

Radoši informatīvajā telpā ikviens var reģistrēties Grāmatu draugu ķēdei. Tā būs unikāla akcija, kas 2014. gada 18. janvārī atklās Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu. Grāmatu draugu ķēdē tiks pārvietotas grāmatas no rokas rokā no vecās bibliotēkas ēkas Kr. Barona ielā uz topošo Gaismas pili, palīdzot grāmatām pārcelties uz jaunajām mājām.

„Esplanāde 2014” darbosies katru dienu no plkst. 12.00 līdz 20.14 (vai līdz pasākuma beigām). Dziesmu un deju svētku laikā „Esplanādē 2014” norisināsies daudzi ar svētkiem saistīti pasākumi, tāpēc no 30. jūnija līdz 7. jūlijam darba laiks ir pagarināts no plkst. 10.00 līdz 22.00.

Visi pasākumi radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” būs bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav